captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvoje „Swedbank“ gresia didžiulė bauda

Jeigu vienas didžiausių šalies komercinių bankų nesilaikys įsipareigojimų dėl galimo konkurencijos pažeidimo, jam gali būti skirta bauda, kuri siektų 5 proc. visų banko vienos dienos pajamų.
 
Asociatyvinė BNS nuotr.
Asociatyvinė BNS nuotr.

Apie tai pranešusi Konkurencijos taryba (KT) kviečia suinteresuotus asmenis pateikti argumentuotas nuomones dėl „Swedbank“ siūlomų įsipareigojimų siekiant pašalinti galimas konkurencijos problemas.

Praėjusių metų pabaigoje KT pradėjo tyrimą dėl „Swedbank“ veiksmų, kurie, kaip įtariama, ribojo konkurenciją elektroninių mokėjimų srityje, pats bankas galimai piktnaudžiavo dominuojančia padėtimi. Įtariama, kad „Swedbank“, numatęs papildomą sąlygą „Bank link“ paslaugos teikimo sutartyje (ši paslauga leidžia paprastai sumokėti pinigus internetu), apribojo el. prekybos mokėjimų surinkimo bendrovės galimybes „Swedbank“ klientams teikti naują mokėjimų surinkimo – mokėjimo inicijavimo – paslaugą.

Siekdamas pašalinti galimas konkurencijos problemas, „Swedbank“ pasiūlė KT prisiimti tam tikrus įsipareigojimus. Bankas įsipareigoja inicijuoti ne tik su minėta bendrove, bet ir su kitais ūkio subjektais sudarytų „Bank link“ paslaugos teikimo sutarčių, kuriose buvo numatytos nuostatos, analogiškos tapusioms Konkurencijos tarybos tyrimo objektu, pakeitimus. Taip pat bankas įsipareigoja netrukdyti ir kitiems suinteresuotiems asmenims teikti mokėjimo inicijavimo paslaugas „Swedbank“ klientams bei neįtraukti į naujai sudaromas „Bank link“ paslaugos ar kitas sutartis nuostatų, analogiškų toms, kurios tapo Konkurencijos tarybos tyrimo objektu.

Jeigu Konkurencijos taryba pripažins, kad „Swedbank“ pasiūlyti įsipareigojimai yra tinkami ir pakankami įtariamam konkurencijos teisės pažeidimui pašalinti, ji gali patvirtinti „Swedbank“ pateiktus įsipareigojimus ir nutraukti tyrimą.

Tokiu sprendimu nebūtų konstatuojamas konkurencijos teisės pažeidimas, tačiau ūkio subjektas būtų įpareigojamas vykdyti prisiimtus įsipareigojimus. Už prisiimtų įsipareigojimų nesilaikymą ūkio subjektams gali būti skiriama piniginė bauda už kiekvieną pažeidimo vykdymo (tęsimo) dieną iki 5 proc. vidutinių dienos bendrųjų pajamų praėjusiais ūkiniais metais. 2016 m. „Swedbank“ Lietuvoje bendrosios pajamos siekė 196 mln. Eur. Tai būtų beveik 537 tūkst. Eur per dieną. 5 proc. nuo šios sumos būtų 26,8 tūkst. Eur.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...