captcha

Jūsų klausimas priimtas

Žemės ūkio bendrovių asociacija: EK draudimas naudoti pesticidus EFA plotuose – pražūtingas

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija (LŽŪBA) prašo Žemės ūkio ministerijos, kad ši kreiptųsi į Europos Sąjungos Tarybą atšaukti draudimą naudoti pesticidus pūdimuose, azotą fiksuojančių augalų pasėliuose, įsėliuose ir tarpiniuose pasėliuose (EFA plotuose).
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Netikėtas (neteisėtas) visiškas pesticidų uždraudimas pūdymuose, azotą fiksuojančių augalų pasėliuose, įsėliuose bei tarpiniuose pasėliuose 2014–2020 m. laikotarpio viduryje sukels neišvengiamas neigiamas ekonomines pasekmes, kurių naštą turi prisiimti sprendimo priėmėja – Europos Komisija. Vadinasi, už juos turi būti mokamos didesnės – ne tik „įprastinės“ tiesioginės išmokos, bet ir papildomos, kurių dydis turi būti artimas pereinamojo laikotarpio ekologinio ūkininkavimo išmokoms. Atitinkamai tam tikslui turi būti skiriamos papildomas finansavimas iš ES biudžeto (bet ne iš BŽŪP fondų)“, – rašoma kreipimesi.

Taip pat LŽŪBA primena, kad žalinimo išmokos Lietuvoje yra vienos mažiausių ES.

Pasak agroeta.lt, nesulaukus pritarimo ES Taryboje ŽŪM raginama imtis teisinių priemonių atšaukti pesticidų EFA plotuose naudojimo draudimą ir keisti diskriminacinių žalinimo išmokų principus.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...