captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ministerija siūlymas dėl gręžinių vandens gąsdina ūkininkus

Aplinkos ministerija siūlo apmokestinti gręžinių vandenį. Mokėti reikėtų tiems, kas per parą sunaudoja daugiau nei 10 kubinių metrų vandens. Ministerijos duomenimis, apmokestinimas daugiausia paliestų galvijų ūkius. Ūkininkai piktinasi gresiančiu nauju mokesčiu.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Skaičiuojama, kad karvei per parą reikia pusantro šimto litrų vandens. Ne tik troškuliui malšinti, bet ir melžimo įrangai plauti.

„Bendrovė laiko 1300 galvijų, iš jų 600 karvių. Per parą sunaudojame  80–90 kubų vandens. išlaidos padidės per metus apie 3–4 tūkst. eurų, nors juos galėtumėm panaudoti darbuotojų atlyginimams“, – skundėsi Šiaulių r. žemės ūkio bendrovės „Ginkūnų agrofirma“ vyr. zootechnikas Aleksandras Ivaškevičius.

Iki šiol už gręžinių, esančių savoje ar nuomojamoje žemėje, vandenį daugelis ūkių nemokėjo, tai darė tik tie, kas per parą sunaudodavo daugiau nei 100 kubinių metrų.

Jei bus priimtos Aplinkos ministerijos siūlomos Žemės gelmių įstatymo pataisos, mokėti teks ir daugiau nei 10 kubų išgaunantiems ūkiams. Tam reikės įsirengti skaitiklius ir už kubą mokėti po 10 centų.

Daugiau – Salomėjos Pranaitienės reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...