captcha

Jūsų klausimas priimtas

Dešimtokė lietuvė – Europos jaunimo verslumo lyderė

Liepos 11–13 dienomis Briuselyje (Belgijoje) vyko „Junior Achievement“ organizuojamas Europos mokinių verslų konkursas. Lietuvai atstovavo dešimtokių merginų komanda, gaminanti nerūdijančio plieno kamuoliukus, kurie vos per kelias minutes karštą gėrimą atšaldo iki tinkamos gerti temperatūros. Tarp 38 Europos šalių komandų lietuvės neliko nepastebėtos. 
Pranešimo autorių nuotr.
Pranešimo autorių nuotr.

„C&te“ bendrovę per „Lietuvos Junior Achievement“ programas su savo ekonomikos mokytojo Modesto Raudonio pagalba įkūrė šešios Daugų Vlado Mirono gimnazijos antrokės. Pačių sugalvota idėja ir atkaklus darbas atnešė pergalę, kurią iškovojo laimėdamos geriausios šių metų Lietuvos mokomosios mokinių verslo bendrovės vardą, dėl kurio varžėsi daugiau kaip 170 moksleivių verslų. Laimėjimas Lietuvoje reiškė teisę savo šaliai atstovauti jau 28-tą kartą organizuojamame Europos mokinių verslų konkurse. Daugiau kaip 200 jaunųjų verslininkų, kurie dar mokykloje pasinaudojo proga įkurti savo realią įmonę, susirinko kovoti dėl geriausiųjų vardo, rašome pranešime žiniasklaidai.

Konkurso metu moksleiviai turėjo parengti savo veiklos metinę ataskaitą, dalyvauti interviu su investuotojų komisija, viešai pristatyti idėją ir pademonstruoti savo sugebėjimus produkto stende.

„Du mėnesiai pasiruošimo ištirpo per dvi fantastiškas dienas. Skrendant į Briuselį kankino įvairios abejonės: ar viskas pavyks, ar nepakiš kas kojos, ar nepabijosim. Dabar galiu pasakyti, kad visos neigiamos mintys neišsipildė ir su komanda padarėme viską, ką galėjome geriausio“, – įspūdžiais dalinosi „C&te“ prezidentė Greta Jarmalavičiūtė.

„Pats konkursas buvo tikrai įspūdinga patirtis. Pirmą dieną turėjome uždarąjį interviu, kuriame, manau, pasirodėme tikrai gerai. Buvome pasiruošusios sudėtingiems klausimas, tačiau, mūsų nuostabai, vertintojai buvo nusiteikę labai draugiškai ir didelį dėmesį skyrė ne teorinėms žinioms, o išmoktoms praktinėms pamokoms. Antrą konkurso dieną pristatėme savo idėją viešai ir turiu pripažinti, kad ant scenos su kolege Alvita tikrai jautėmės stiprios. Į pasirodymą buvo įtraukta visa komanda, žinojome ką norime pasakyti.  Paskutiniuoju iššūkiu tapo interviu prie stendų ir tai buvo, tikriausiai, greičiausiai prabėgusios trys valandos mano gyvenime! Jautėmės nuostabiai, bendravimas ėjosi sklandžiai, iš visų atsivežtų kamuoliukų, namo parsivežėme tik vieną, o tai jau parodo didelę paklausą ir gerą prekybą“, – neslėpdama entuziazmo pasakojo G. Jarmalavičiūtė.

Konkurso apdovanojimų metu, kurie vyko Briuselio automobilių muziejuje, ištaigingai vakarienei susirinko per 700 svečių. Viso renginio metu buvo renkami ir individualūs jaunieji verslo lyderiai. Lietuvių merginų komandos prezidentė G. Jarmalavičiūtė neliko nepastebėta. „Pripažinsiu, kad man nugalėjimas tikrai buvo netikėtas. Aš visada labiau orientavausi į komandą ir nesireiškiau kaip individuali asmenybė, todėl laimėjimas pasirodė, kaip atpildas už visą darbą“, – kalbėjo nominacijos laimėtoja G. Jarmalavičiūtė.

Per praėjusius metus per „Junior Achievement“ programas net 300 000 mokinių 40-tyje Europos šalių įkūrė savo realius verslus.

„Mokinių bendrovė „C&te“, dalyvaudama Europos konkurse, pilnai įgyvendino visus mūsų lūkesčius ir tapo dar vienu sėkmingu pavyzdžiu Lietuvos jaunimui. Mes didžiuojamės galėdami moksleiviams pasiūlyti ne tik teorines ekonomikos žinias, bet ir padėti realiai pajusti, kas yra verslumas ir kaip vystomas tikras verslas. Mūsų programų sėkmę lemia glaudus verslo ir švietimo visuomenės bendradarbiavimas. Kuo geriau Lietuvos švietimo bendruomenė supras praktinių žinių naudą mūsų ugdomiems vaikams, kuo labiau į mūsų veiklą įsitrauks verslo pasaulio atstovai, tuo daugiau pasaulį keičiančių jaunimo istorijų turėsime“, – sakė „Lietuvos Junior Achievement“ vadovas Justinas Noreika. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close