captcha

Jūsų klausimas priimtas

Specialistai ramina: dėl kiaulių maro kenksmingų medžiagų į aplinką nepateks

Specialistai ramina, kad Jonavos rajone dėl afrikinio kiaulių maro protrūkio utilizuojant kiaules, kenksmingų medžiagų į aplinką nepateks. Šilų gyventojai baiminasi, kad išskerdžiant „Beržų komplekso“ kiaules nebūtų užterštas vanduo. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Šilų gyventojai baiminasi, skambina. Ten yra Šilų kaimo vandenvietė, ji prižiūrima, spinduliu yra beveik 2 kilometrai nuo tos laidojimo vietos. Spindulys pakankamai didelis – apsauginės vandenvietės zonos yra 10 metrų spindulys, taip kad tie atstumai pakankamai dideli. Vanduo tiriamas tiek chemiškai, teik mikrobiologiškai. Aišku, po šitų laidojimų tuos tyrimus mes sudažninsime ir dar atliksime geriamojo vandens kontrolę“, – sako Maisto ir veterinarijos tarnybos Jonavos padalinio vadovė Diana Šutovienė.

Beveik visame Jonavos rajone įvesti griežčiausi kiaulininkystės apribojimai. Kaip jau skelbta, „Beržų komplekse“ teks išskersti beveik 24 tūkst. kiaulių. Taip pat aiškinamasi, ar maras nepasiekė ir dar trijų rajone esančių fermų. Įvedus kiaulininkystės apribojimus, kiaulienos nebus galima vežti į Europos Sąjungos ar trečiąsias šalis.  Vidaus rinkoje produkciją realizuoti bus galima tik atlikus papildomus tyrimus. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...