captcha

Jūsų klausimas priimtas

Į Klaipėdą planuojama pristatyti jau antrąjį SGD krovinį iš JAV

Gamtinių dujų tiekimo ir prekybos įmonė „Lietuvos dujų tiekimas“ pasirašė prekybos sutartį su suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) prekybos kompanija „Natural Gas Fenosa“ bei įsigijo SGD krovinį. Numatoma, kad jis į Klaipėdą bus pristatytas rugsėjo viduryje iš JAV „Sabine Pass“ skystinimo gamyklos, teigiama įmonės pranešime.
LDT nuotr.
LDT nuotr.

Tai būtų antrasis SGD krovinys iš JAV pristatytas į Lietuvą. Pirmasis, kaip planuojama, SGD krovinys iš JAV į Klaipėdą atvyks antroje rugpjūčio pusėje – jis įsigytas iš JAV kompanijos „Cheniere Marketing International“.

„Jau netrukus Lietuvą pasieksiančios suskystintosios gamtinės dujos iš JAV – puiki žinia, rodanti pasaulinių kompanijų konkurenciją dėl dujų tiekimo Lietuvai. Tokia konkurencija visuomet naudinga mūsų vartotojams. Per mažiau nei mėnesį pasirašytas jau antrasis kontraktas dėl SGD tiekimo iš JAV ir besiplečianti SGD tiekėjų geografija – tai konkretūs instrumentai užtikrinant kiek įmanoma žemesnę dujų kainą Lietuvos ir kitų Baltijos šalių dujų vartotojams“, – teigia premjeras Saulius Skvernelis.

„Papildomą dujų kiekį buvo įsigytas atsižvelgiant į Lietuvos ir kitų Baltijos šalių klientų poreikius, – teigė „Lietuvos dujų tiekimą“ valdančios „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius dr. Dalius Misiūnas. – Augantys pasauliniai SGD gamybos pajėgumai didina rinkos likvidumą ir momentinių sandorių pasiūlą. Tokia situacija sukuria galimybes įsigyti SGD konkurencingomis kainomis, o tai yra naudinga dujų vartotojams regione. Strategija diversifikuoti tiekimo šaltinius, derinant įvairios trukmės sutartis, neabejotinai pasiteisino“.

Tai bus ketvirtasis „Lietuvos dujų tiekimo“ SGD krovinys šiais metais, o „Natural Gas Fenosa“ – ketvirtasis SGD tiekėjas į Lietuvą. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...