captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gazprom“ pripažino – naujos amerikiečių sankcijos sužlugdys „Nord Stream 2“

Apie tai, kad naujos JAV valdžios sankcijos Rusijai gali būti lemtingos dujotiekiui „Nord Stream 2“, prisipažino pats koncernas „Gazprom“, kuris ir vykdo projektą. Politikos apžvalgininkas Linas Kojala mano, kad JAV prezidentui Donaldui Trumpui bus labai sudėtinga atmesti papildomų sankcijų projektą.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Apie naujų sankcijų poveikį valstybinis koncernas rašo naujos obligacijų emisijos prospekte. Remiantis dokumentu, jeigu įsigalios dabartinė naujai svarstomų sankcijų Rusijai versija, „tai gali pristabdyti arba netgi nutraukti grupės projektus“. Tarp tokių projektų – dujotiekis Baltijos jūros dugnu „Nord Stream 2“ („Šiaurės srautas“). ir „Turkiškas srautas“.

Sankcijas, apie kurias eina kalba, inicijavo grupė JAV senatorių, o birželio 15 dieną įstatymo projektui buvo pritarta Senate, Atstovų rūmai sprendimą priims po liepos 10 dienos.

D. Trumpui bus labai sunku atmesti

Įstatymo projektas suteikia teisę prezidentui paskelbti sankcijas konkretiems asmenims ar kompanijoms, investuojantiems į Rusijos dujų eksporto įrangą nuo 1 milijono JAV dolerių per vieną kartą arba 5 mln. dolerių per metus. Siūloma uždrausti tokiems projektams tiekti įrangą, paslaugas ir technologijas. Tiesa, anksčiau „Gazprom“ skelbė, kad papildomos sankcijos nepaveiks „Nord Stream 2“ projekto, tačiau dabar nuomonę pakeitė. O gal situaciją pakeis ką tik įvykęs D. Trumpo ir V. Putino susitikimas?

Politologas Linas Kojala tuo labai abejoja. „Tiesioginio poveikio sankcijoms šis susitikimas tikrai neturės. Baltieji rūmai iš esmės jau pritarė sankcijų praplėtimui, tik dabar dar beliko susitart dėl prezidento galių jas skelbiant“, – 15min teigė jis.

L. Kojala neabejoja, kad D. Trumpas bus spaudžiamas pasirašyti naujas sankcijas Rusijai įgalinantį dokumentą. „Žinant visus tuos skandalus, susijusius su Rusija ir D. Trumpu, JAV prezidentui bus labai sunku atmesti šį įstatymo projektą. Jis sulauks didelio spaudimo dėl to“, – mano L. Kojala. Kita vertus, neaišku, ar nebus padaryta kai kurių išlygų skelbiant naujas sankcijas Rusijai, pridūrė politologas.

Beje, grupė Europos energetikos kompanijų, dalyvaujančių „Nord Stream 2“ projekte, kviečia JAV atsisakyti nuo papildomų sankcijų, rašo „Financial Times“.

Rusų ekspertų nuomonės išsiskyrė

Rusijos dienraščio „Vedomosti“ kalbintų ekspertų nuomonės išsiskyrė. „RusEnergy“ partneris Michailas Krutichinas sako, kad jeigu JAV sankcijos Rusijai bus išplėstos, tai paveiks pirmiausia kompanija „Allseas“, kurie tiesia vamzdyną „Turkiškame sraute“. „Jei ši kompanija išeis iš projekto, vargu, ar kas nors ryšis ją pakeisti“, – mano jis.

Banko „Raiffeisenbank“ analitikas Andrejus Poliščiukas mano kitaip – jei sankcijos ir atbaidys galimus investuotojus, „Gazprom“, pasak jo, turi daug resursų baigti dujotiekio statybą savo jėgomis.

Korporacijos „Fitch Ratings“ skyriaus vadovas Dmitrijus Marinčenko taip pat įsitikinęs, kad papildomos sankcijos gali sulėtinti arba net visai sustabdyti „Nord Stream 2“ ir „Turkišką srautą“. Tiesa, jo nuomone, tai padidintų atsisakiusių kompanijų kredito reitingus.

„Dujotiekio statyba leistų padidinti dujų eksportą į Europą, tačiau kiek pati Europa pasirengusi didinti importą iš Rusijos – klausimas liekas atviras“, – sakė D. Marinčenko.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...