captcha

Jūsų klausimas priimtas

EBPO ekspertai vertins Lietuvos pasirengimą tapti šios organizacijos nare

Pirmadienį Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Darbo grupės dėl papirkimo sudarant tarptautinius verslo sandorius ekspertai Vilniuje pradeda antros fazės Lietuvos vertinimo etapą.
Teisingumo ministerijos nuotr.
Teisingumo ministerijos nuotr.

Šio vizito metu bus analizuojama,  kaip Lietuvos  teisėsaugos institucijos, teismai taiko įstatymus  kovojant su užsienio pareigūnų papirkinėjimu tarptautiniuose verslo sandoriuose, teigiama Teisingumo ministerijos pranešime žiniasklaidai.

„Lietuva siekia EBPO nare tapti 2018 metais,  ir šis tikslas, įtvirtintas septynioliktosios vyriausybės programoje, yra vienas svarbiausių valstybės prioritetų. 2018-aisiais metais minėsime Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, todėl Lietuvos narystė EBPO  taptų vienu svarbiausių įvykių ir simbolių, žyminčių  šimtmečio pasiekimus“, – susitikusi su Darbo grupės ekspertais sakė teisingumo ministrė Milda Vainiutė.

Surinktos informacijos pagrindu EBPO ekspertai parengs Lietuvos antros fazės vertinimo ataskaitos projektą, kurios gynimas numatomas gruodžio mėnesį  Darbo grupės posėdyje Paryžiuje. Lietuva gaus kvietimą tapti EBPO nare tik tuomet, kai bus įgyvendintos visos ar bent pagrindinės  rekomendacijos. 

Lietuva aktyviai dirbo, siekdama tapti Darbo grupės nare ir gauti kvietimą ratifikuoti Konvenciją dėl kovos su užsienio pareigūnų papirkimu sudarant tarptautinius verslo sandorius. Visateise Darbo grupės  mūsų  šalis tapo vasario mėnesį, o  balandį Seimas ratifikavo Konvenciją.

Teisingumo ministerija parengė Baudžiamojo kodekso pataisas,  kurios sugriežtino  atsakomybę   už korupcinius veiksmus. Pavyzdžiui, valstybės valdomos įmonės gali būti traukiamos baudžiamojon atsakomybės už jų vadovo ar darbuotojų padarytas nusikalstamas veikas, taip pat  buvo  patikslinta, kas laikoma papirkimu. Šios pataisos Seime buvo priimtos šių metų birželį.

EBPO  ekspertai  susitiks ir su Seimo nariais, prezidentūros atstovais, Aukščiausiojo ir Apeliacinio teismų, Generalinės prokuratūros, Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovais, su verslo ir žiniasklaidos atstovais.

Narystė EBPO yra svarbi ne tik Lietuvos valdžios institucijoms, bet ir verslo sektoriaus atstovams, vykdantiems prekybą su užsienio šalimis. Ši organizacija, sukaupusi daug vertingos patirties ir gerosios praktikos kovos su korupcija srityje, Lietuvai suteikia progą susipažinti ir įdiegti pažangiausius ir efektyviausius metodus, kaip atskleisti, tirti ir užkirsti kelią užsienio šalių pareigūnų papirkimui  bei  kitoms korupcinio pobūdžio nusikalstamoms veikoms.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...