captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvos universitetų turto įsigijimo ir išlaikymo išlaidos – vienos didžiausių Europoje

Valstybės kontrolė įvertino valstybinių universitetų turto valdymą ir disponavimą juo ir ar tas turtas naudojamas kryptingai – mokslinei veiklai ir studijoms. Audito metu nustatyta, kad universitetai pernai valdė 1 768 vienetų nekilnojamojo turto (NT), kurio vertė – 503,4 mln. eurų, o jo išlaikymo išlaidos kasmet didėja. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Aukščiausioji audito institucija pažymi, kad 2013–2015 m. laikotarpiu universitetų ilgalaikio turto įsigijimo išlaidos padidėjo 77 proc., o įsigijimo ir išlaikymo išlaidos, Eurostato duomenimis, 2014 m. siekė apie 27 proc. visų universitetų išlaidų ir buvo vienos didžiausių Europoje. Auditoriai atkreipia dėmesį, kad audito 14-oje valstybinių universitetų metu buvo vertinami turto valdymo klausimai, tačiau audito išvadų, kurios atskleidžia taisytiną finansinę ūkinę universitetų situaciją, negalima ignoruoti atliekant būsimą universitetų tinklo optimizavimą.

Valstybės kontrolė jau ne kartą yra pasisakiusi, kad viešojo sektoriaus institucijos privalo turėti tiek turto, kad jo pakaktų valstybės funkcijoms vykdyti. Turto, kuris neturi nieko bendra su institucijų vykdomomis funkcijomis, turėtų nelikti, o institucijų išlaikymo išlaidos – sumažėti. Auditorių teigimu, ir šiuo atveju, nepriimant sprendimų dėl turto optimizavimo ir efektyvaus panaudojimo, kyla rizika dėl universitetų galimybės užtikrinti tinkamą turto valdymą ir naudojimą.

Auditoriai pažymi, kad efektyvus turto valdymas – tai ne vien pastatų pardavimas, nuoma ir pan. Tai – ilgalaikė strategija, turto vertinimas, apskaita. Atsižvelgdama į audito rezultatus Valstybės kontrolė rekomendavo Vyriausybei kartu su Švietimo ir mokslo ministerija įvertinti universitetuose vykdomą turto optimizavimą ir jo planus bei priimti sprendimus, susietus su efektyvesniu turto valdymu ir naudojimu bei universitetų tinklo optimizavimu.

Aukščiausioji audito institucija yra atlikusi ir viešosioms sveikatos priežiūros įstaigoms perduoto valstybės turto valdymo auditą. Šiuo metu vykdomas sisteminis viso valstybės nekilnojamojo turto auditas ir rudenį bus pateikta siūlymų dėl kompleksinio valstybės turto valdymo politikos formavimo ir problemų sprendimo valstybės mastu.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...