captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Rail Baltica“ projektas turi būti įvykdytas iki 2025 metų

Ministrų kabinetas siūlo ratifikuoti Estijos, Latvijos ir Lietuvos Respublikos vyriausybių susitarimą dėl geležinkelių jungties „Rail Baltica“ plėtros, pasirašytą 2017 m. sausio 31 d. Taline. Nutarta kreiptis į Lietuvos Respublikos Prezidentą su prašymu pateikti Seimui šį susitarimą ratifikuoti, rašoma vyriausybės pranešime.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Siekiama užtikrinti, kad europinės vėžės geležinkelių transporto infrastruktūra Lietuvos, Latvijos ir Estijos teritorijose būtų užbaigta iki 2025 metų.

„Tai labai svarbus infrastruktūrinis projektas visoms trims Baltijos šalims, todėl būtina suplanuoti tiek  ES finansinę paramą, tiek nacionalinį bendrąjį finansavimą, kad visi darbai būtų atlikti numatytu laiku“, – teigia premjeras Saulius Skvernelis.  

Susitarime apibrėžtos projekte dalyvaujančių šalių teisės ir pareigos, nustatytas įgyvendinimo koordinavimo ir galimų ginčų sprendimo mechanizmas, numatyti bendradarbiavimo su Lenkijos Respublika ir Suomijos Respublika būdai.

Projektui „Rail Baltica“ užbaigti iki 2025 m. gali reikėti, prognozuojant skirtingą ES paramos intensyvumo lygį, iki 995 mln. eurų. Tokia suma susidarytų jeigu nuo 2021 m. ES paramos intensyvumo lygis siektų tik 55 proc., o bendrasis finansavimas būtų užtikrinamas iš nacionalinių lėšų.

Susitarimą 2017 m. birželio 19 d. ratifikavo Estijos, o birželio 22 d. – Latvijos parlamentai.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...