captcha

Jūsų klausimas priimtas

Po kritikos pareiškė, kad Lietuva pirmauja pagal ES lėšų panaudojimą

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai, kad Lietuva nepakankamai panaudoja Europos Sąjungos skiriamas lėšas, Finansų ministerija teigia, kad šalis yra viena pirmaujančių valstybių Bendrijoje pagal finansavimo panaudojimą.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

2014–2020 metų laikotarpiui Lietuvai iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų skirta daugiau kaip pusseptinto milijardo eurų. Žiniasklaidoje pasklido nuomonių, jog Lietuva europinius pinigus investuoja per lėtai, nes įpusėjus finansavimo laikotarpiui panaudojo 13 procentų visų skirtų lėšų. Tai sudaro maždaug milijardą eurų. Tačiau naujausi Finansų ministerijos duomenys rodo, kad minėta suma yra tik ta dalis, kuri jau išmokėta už įgyvendintus projektus. 

Iš viso Lietuva jau panaudojo trečdalį europinių lėšų, nes dalis pinigų yra  paskirta, bet dar neišmokėta projektams, kurie įgyvendinami dabar. Pagal šį rodiklį Lietuva yra viena pirmaujančių valstybių Bendrijoje.

Nepaisant to, Finansų ministerija pripažįsta, kad projektai galėtų būti įgyvendinami sparčiau, nes ateityje sumažėjus Europos Sąjungos finansavimui, kiekvienas investuotas euras turi duoti maksimalią grąžą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...