captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seimas metams pratęsė pedagogų atlyginimo mokėjimo tvarką

Antradienį Seimas dar metams, iki 2018 m. rugpjūčio 31 d., palikti galioti dabartinę pedagogų atlyginimo mokėjimo tvarką. Taip siekiama leisti išsamiai ir atsakingai diskutuoti ir sukurti etatinę mokytojų darbo apmokėjimo sistemą, kad finansiškai nenukentėtų nė vienas mokytojas ir švietimo darbuotojas, kad nebūtų dirbtinai didinama socialinė įtampa. Planuojama, kad etatinio darbo apmokėjimo tvarka galėtų būti pradėta įgyvendinti nuo 2018 m. rugsėjo 1 d.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Už šį sprendimą balsavo 74 Seimo nariai, prieš – 10, susilaikė 28 parlamentarai.

Pasak Seimo narės Aušros Papirtienės, Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymas numato, kad iki 2017 m. rugpjūčio 31 d. mokytojams, pagalbos mokiniui specialistams, mokyklų vadovams, jų pavaduotojams ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjams įstatymas visa apimtimi netaikomas. Pedagoginiams darbuotojams iki 2017 m. rugpjūčio 31 d. taikomi išimtinai tik įstatymo 8 straipsnis ir 5 priedas. 

„Netikslinga nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. leisti šių pareigybių atžvilgiu įsigalioti įstatymui visa apimtimi ir netikslinga keisti dabartinę pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarką, dabartinę sistemą, kai visuotinai politiniu lygmeniu yra sutarta artimiausiu laiku dabartinę tarifinę valandinę darbo apmokėjimo tvarką keisti etatiniu darbo apmokėjimu. Šiandien derybos dėl pedagoginių darbuotojų etatinio darbo apmokėjimo vyksta Švietimo ir mokslo ministerijoje sudarytoje darbo grupėje. Taigi akivaizdu, kad iki nustatytos datos jokių rezultatų nebus pasiekta ir etatinė pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo sistema dar nebus sukurta“, – sakė Seimo narė A. Papirtienė. 

Pasak jos, tokiu būdu siekiama leisti išsamiai ir atsakingai išdiskutuoti ir sukurti etatinę mokytojų darbo apmokėjimo sistemą, kad finansiškai nenukentėtų nė vienas mokytojas ir švietimo darbuotojas, kad nebūtų dirbtinai didinama socialinė įtampa.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...