captcha

Jūsų klausimas priimtas

Baiminasi, kad institucijos neteisingai interpretuos, kas yra nekvalifikuotas darbas

Darbdaviai baiminasi, kad kontroliuojančios institucijos gali neteisingai interpretuoti, kas yra nekvalifikuotas darbas, už kurį, pagal naująjį Darbo kodeksą, galima mokėti minimalų atlyginimą. Be to, kol kas neaišku, kiek daugiau reiktų mokėti už kvalifikuotą darbą.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Naujajame Darbo kodekse pirmą kartą apibrėžta, kas yra nekvalifikuotas darbas. Tai – toks darbas, kuriam atlikti nekeliami jokie specialūs įgūdžių ar profesinių gebėjimų reikalavimai. Tai gali būti, pavyzdžiui, paprastos valymo paslaugos be specialių priemonių. 

Darbdaviai sako suprantantys šias nuostatas, tačiau baiminasi, ar kontroliuojančios institucijos – Darbo ar Mokesčių inspekcijos – visus atvejus interpretuos taip pat. Kol kas neaišku, kiek daugiau reiktų mokėti už kvalifikuotą darbą – ar penkiais ar dešimčia eurų didesnis atlyginimas jau bus laikomas tinkamu už sugebėjimų ar žinių reikalaujantį darbą. 

Be to, darbdaviai atkreipia dėmesį, jog verslas, kuris neišgalės darbuotojams mokėti daugiau, įdarbins žmones ne visai darbo dienai. Tokiu atveju net ir kvalifikuoti darbuotojai ir toliau gaus minimalų atlyginimą, tačiau tą patį darbą turės atlikti per trumpesnį laiką.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...