captcha

Jūsų klausimas priimtas

Naujas fondas investuos į Baltijos šalių infrastruktūrą

Didžiausia Baltijos šalyse fondų valdytoja „BaltCap“ steigia 100 mln. eurų dydžio fondą, kuris nusitaikęs investuoti į Lietuvos, Latvijos ir Estijos transporto bei energetikos infrastruktūros projektus. Naujo fondo veiklos sutartį pasirašę atstovai sako, kad daugiausia pinigų norima investuoti į Lietuvos ekonomiką.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

60 proc. fondo lėšų, tikimasi, sudarys būsimųjų pensininkų pinigai. Bet be didžiausių pensijų fondų bei vienos draudimo bendrovės, penktadalį lėšų tikimasi pritraukti iš Europos investicijų banko, o tai – vadinamojo Junkerio plano garantija.

Dabar įvairūs projektai šalyje finansuojami struktūriniais Europos Sąjungos, kurie greitai nuslops, arba valstybės biudžeto pinigais. Šis, alternatyvus 20 metų trukmės privatus finansavimo šaltinis, manoma, prisidės būtent prie vietinės ekonomikos skatinimo.

„Iš tikrųjų, tai gera žinia ne tik transportui, energetikai. Tai gera žinia ir finansų sektoriui, kadangi pradedamos naudoti žymiai dinamiškesnės priemonės, susijusios ir su ilgalaikiu investavimu. Šioje srityje neretai tų resursų pritrūkdavo“, – teigia finansų ministras Vilius Šapoka.

Išsamiau – Irmos Janauskaitės reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...