captcha

Jūsų klausimas priimtas

Sostinėje keičiasi viešojo transporto kainos, atsiranda naujų rūšių bilietų

Nuo liepos 1 d. Vilniaus viešojo transporto keleiviams siūlomas platesnis bilietų pasirinkimas, kartu keičiasi ir jų kainos. Vidutiniškai dešimtadaliu pinga ilgalaikiai – 3, 6 ir 9 mėnesių bilietai; nežymiai keičiasi populiariausių 30 ir 60 minučių bilietų kaina; suapvalinama 30 dienų bilieto kaina.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

30 min. bilietas kainuos 0,65 euro, 60 min. bilietas – 0,90 euro.

30 dienų bilieto kaina suapvalinama nuo 28,96 iki 29 eurų (galioja visomis dienomis) ir nuo 26,07 iki 26 eurų (galioja tik darbo dienomis). Keleiviai, kuriems taikomos lengvatos, minėtus bilietus gali įsigyti su 50 proc. ar 80 proc. nuolaida.

Pingantys ilgalaikiai bilietai – 90, 180 ir 270 dienų – dabar kainuos atitinkamai 81, 157, 235 eurus. Vien darbo dienoms skirtų bilietų variantai pigesni.

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ praneša, kad siūlomas ir naujas – 365 dienų – bilietas, su kuriuo per metus bus galima sutaupyti 37 eurus, jo kaina sieks 310 eurų (galioja visomis dienomis) ir 275 eurai (galioja tik darbo dienomis).

Dar vienas naujas – 5 dienų bilietas (kaina – 12 eurų) – skirtas dirbantiems Vilniuje 5 darbo dienas asmenims ar ilgiau nei 3 dienoms į sostinę atvykstantiems svečiams.

Šiek tiek brangsta 1, 3 ir 10 dienų bilietai, kurie daugiausia orientuoti į miesto svečius – jais naudojasi vos 1,6 proc. keleivių.

Nuo rugsėjo 1 d. senojo nominalo 1, 3 arba 10 dienų terminuotieji elektroniniai bilietai nebegalios. Visi kiti bilietai – 30 dienų ir ilgesnės trukmės – galios iki juose nurodyto galiojimo termino pabaigos. Savo ruožtu iki liepos 1 d. įsigytus trumpalaikius – 30 ir 60 minučių trukmės – senojo nominalo elektroninius bilietus bus galima aktyvinti neribotą laiką.

Vienkartinių bilietų, kuriuos galima įsigyti iš viešojo transporto vairuotojų, kainos nesikeis – jie ir toliau kainuos 1 eurą. Turintieji teisę į važiavimo viešuoju transportu lengvatas, kaip įprastai, vienkartinius bilietus galės įsigyti su 50 proc. ir 80 proc. nuolaidomis.

Dar viena Vilniuje siūloma naujovė – kombinuotos kelionių jungties „Statyk ir važiuok“ bilietas. Už 2 eurus specialioje aikštelėje būtų galima pasistatyti automobilį ir toliau visą dieną nemokamai keliauti viešuoju transportu. Paslaugą planuojama teikti jau šią vasarą atidarius pirmąsias kombinuotos kelionių jungties aikšteles. Šių aikštelių tikslas yra skatinti vairuotojus atsisakyti asmeninio transporto kelionėms į centrinę miesto dalį, dėl to turėtų sumažėti stovėjimo vietų apkrovos, spūstys, užterštumas.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...