captcha

Jūsų klausimas priimtas

Draudimo bendrovės apskaičiavo praūžusios audros padarytą žalą

Lietuvos draudimo bendrovės pateikė duomenis, kiek ketvirtadienį praūžusi audra pridarė žalos šalies gyventojams. Skelbiama, kad vidutinė padaryta žala svyruoja nuo 500 iki 800 eurų. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Anot draudimo bendrovės ERGO, vidutinė praūžusios audros žala siekia beveik 500 eurų.

Kaip pranešime teigia „ERGO Insurance“ Lietuvoje Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovas Raimondas Bieliauskas, dėl liūčių ERGO Lietuvoje nuo ketvirtadienio ryto sulaukė beveik 60 klientų kreipinių, apie trečdalis jų – dėl transporto priemonių apgadinimo. Nukentėjo gyvenamieji namai, butai, administracinės patalpos, apsemti rūsiai. Patalpose žalos pridaryta baldams, luboms, grindims, sienoms, taip pat nukentėjo kompiuteriai, televizoriai, indaplovės. Automobilių gedimai – hidrosmūgiai, užkritę objektai, autoįvykiai.

Dažniausiai nukentėjo Vilniaus bei Vilniaus raj. gyventojai – bent pusė kreipinių gauti iš sostinės ir jos apylinkių. Nukentėję gyventojai taip pat kreipėsi iš Kauno, Trakų, Lazdijų, Jonavos, Druskininkų.

Prognozuojama žalų suma 27 080 Eur, vidutinė vienos žalos suma 484 Eur.

Didžiausia šalyje ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ skaičiuoja, kad liūtis ir audra įmonės klientams padarė nemažiau kaip 200 tūkst. eurų žalos, vidutinis nuostolis – per 600 eurų. 

„Šiomis dienomis Lietuvą skalbiančios stiprios liūtys su žaibavimais ir audringu vėju yra kol kas daugiausiai nuostolių sukėlusi stichija šiemet. Labiausiai nukentėjo Vilnius, Kaunas ir kai kurie pietiniai rajonai, mat audra keliavo nuo Lenkijos pusės. Vidutinis nuostolis, neskaičiuojant keleto labai didelių žalų sieks 620 eurų, automobiliams – 2,6 tūkst. eurų. Tikslūs nuostoliai bus aiškūs, kuomet sugadintas turtas išdžius, mat vandens žalos ypatingos tuo, kad realūs jų padariniai išryškėja tik visiškai išdžiovinus sulietą patalpą ar daiktą“, – pranešime žiniasklaidai sako „Lietuvos draudimo“ Žalų valdymo skyriaus vadovė Viktorija Katilienė.

Iš viso šiemet dėl įvairių gamtos stichijų „Lietuvos draudimas“ yra atlyginęs beveik trečdalį milijono eurų, pastaroji audra šią sumą kilstels iki 0,5 mln. eurų.

Draudimo bendrovės BTA specialistai skaičiuoja, kad nors dažniausiai kreiptasi dėl pagalbos kelyje, tačiau nemažiau žalos padaryta ir turtui: nukentėjo viešieji administraciniai pastatai, užlietos bei užsemtos gyvenamosios patalpos tiek apatiniuose, tiek viršutiniuose daugiabučių aukštuose, apgadinti namų stogai, ūkinės ir komercinės paskirties objektai, teigiama bendrovės pranešime žiniasklaidai.

„Transporto priemonių žalos buvo vienos dažniausių. Teko nutempti dėl liūties užgesusius automobilius, kurie tiesiog užstrigo ar neužsivedė dėl žalos automobilių elektronikos sistemoms, variklio hidrosmūgio. Administruojame ir 10 tūkst. eurų vertės žalą, dėl liūties sugedus dyzelinio automobilio varikliui“, – dažniausių žalų pobūdį vardija BTA Žalų reguliavimo departamento direktoriaus pavaduotojas Marekas Ernestas Goliančikas.

Smarkus lietus neaplenkė ir gyventojų turto. Fiksuoti įvairiausi atvejai – nuo išverstų tvorų, užtvindytų rūsių, užpiltų butų iki apgadintų stogų ar į orą pakeltų šiltnamių.

„Preliminariais duomenimis, liūties žala gyventojų turtui vidutiniškai siekė 800 eurų. Meteorologų teigimu sostinė tokio lietaus nebuvo mačiusi jau 20 metų, jo neatlaikė ir komercinės paskirties objektai. Taip pat gavome pranešimą, kad apgadintas vienas administracinės paskirties pastatas – dėl liūties ir vėjo nukentėjo jo apdaila“, – sako M. E. Goliančikas.

Taip pat gautas pranešimas iš kliento, apsidraudusio statybos ir montavimo rizikų draudimu, – dėl liūties statomame objekte paplovus gruntą išplaukė žemė su visa inžinerine sistema.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...