captcha

Jūsų klausimas priimtas

Registrų centras: nekilnojamojo turto nuomos sutartys turi būti registruojamos

Registrų centras (RC) primena, kad nekilnojamojo turto nuomos sutartys, sudarytos ilgesniam, negu vienerių metų laikotarpiui, turi būti rašytinės. Tokios sutartys prieš trečiuosius asmenis gali būti panaudotos tik tuo atveju, jei jos įregistruotos Nekilnojamojo turto registre, teigiama pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Tai apsaugo ir nuomininką, ir nuomotoją nuo galimo kitos sutarties šalies nesąžiningumo, užtikrina sutarties sąlygų laikymąsi, prisideda prie nekilnojamojo turto rinkos skaidrumo, efektyvesnio gyventojų pajamų mokesčio surinkimo į valstybės biudžetą.

Bet kuris besidomintis asmuo gali greitai ir pigiai gauti informaciją apie NTR įregistruotą nuomos sutartį. Tam tereikia žinoti tikslų nekilnojamojo turto adresą. Norėdamas gauti šią informaciją, asmuo gali tai padaryti elektroniniu būdu RC klientų savitarnos sistemos pagalba. Tam reikia autentifikuotis naudojant elektroninį parašą, mobilųjį elektroninį parašą, lustinę kortelę, asmens tapatybės kortelėje įrašytą elektroninį sertifikatą, elektroninės bankininkystės priemones ar kitas RC klientų savitarnos sistemoje nurodytas autentifikavimo priemones.

Žinodamas tikslų nekilnojamojo turto adresą, elektroninę NTR išrašo kopiją asmuo gali peržiūrėti on-line iškart po mokesčio už paslaugą (0,58 Eur) sumokėjimo (sumokėti reikia vienu iš savitarnoje nurodytų el. bankininkystės būdų). Norint gauti antspaudu ir NTR tvarkytojo parašu patvirtintą dokumentą, jį taip pat galima užsisakyti savitarnos sistemoje ir pasirinkti atsiimti artimiausiame klientų aptarnavimo padalinyje arba už papildomą mokestį gauti nurodytu adresu.

Prašymą įregistruoti arba išregistruoti juridinį faktą apie sudarytas nuomos sutartis gali paduoti įgaliota institucija ar sutarties įregistravimu suinteresuotas asmuo pats arba per savo atstovą, turintį nustatyta tvarka išduotą įgaliojimą.

Norint įregistruoti nekilnojamojo turto nuomos sutartį, reikia su prašymu kreiptis į bet kurį Registrų centro teritorinį klientų aptarnavimo padalinį, o su tokiu prašymu reikia pateikti nuomos sutarties originalą arba nustatyta tvarka patvirtintą jo nuorašą.

Prašymą galima pateikti asmeniškai, paštu arba elektroniniu būdu. Pateikiant prašymą el. būdu, jis turi būti pasirašomas saugiu el. parašu, tačiau tada ir pati nuomos sutartis turi būti sudaryta kaip elektroninis dokumentas, pasirašyta elektroniniais šalių parašais, t.y. tokiu atveju nuskenuotos rašytinės sutarties kopijos netinka.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...