captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pasaulinė draudimo organizacija AIG nutraukia veiklą Lietuvoje

„American International Group“ (AIG) antradienį pranešė uždarysianti Vilniaus paslaugų centro veiklą. Paslaugų operacijų perkėlimą į kitas AIG tinklo šalis bendrovė numato iki 2018 metų kovo mėnesio.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Kaip teigiama išplatintame pranešime, sprendimui iškelti veiklą iš Vilniaus paslaugų centro turėjo įtakos AIG geografinės teritorijos strateginė apžvalga po kelių Rytų Europos filialų pardavimų bei atsiradusi galimybė optimizuoti savo paslaugų teikimą visame „AIG Europe Limited“ tinkle. Tai vienintelis įmonės paslaugų centras Baltijos šalyse.

„Bendrovė Lietuvoje nutraukia veiklą. Dar nuo finansinės krizės laikų AIG turėjo finansinių sunkumų JAV ir buvo inicijuota gana griežta konsolidavimo politika įmonės viduje. Tas buvo vykdoma maždaug šešis metus ir dabar per šiuos paskutinius kelerius mėnesius toliau vykdomas konsolidavimas. Tai nieko bendro neturi su Lietuva, jie buvo labai patenkinti Lietuvos valdžios veiksmais ir darbuotojų pasirinkimu, jų profesionalumu. Bet būna, kad didelės tarptautinės kompanijos turi padaryti sprendimus“, – 15min sakė įmonę konsultuojantis ir atstovaujantis bendrovės „Fipra Lithuania“ vadovas Arūnas Pemkus.

Šiuo pereinamuoju devynių mėnesių laikotarpiu AIG ketina tęsti darbą su Vilniaus paslaugų centru, kuris veikia nuo 2015 m. balandžio pabaigos. Centre dirbo daugiau nei 200 darbuotojų.

„Sprendimas gali pasirodyti staigus, bet jis bus įgyvendintas per 9–10 mėnesių, maždaug kitų metų pavasarį veikla turėtų būti uždaryta. Per tą laikotarpį bus darbuotojams viskas išmokėta ir lygiagrečiai planuojama padėti įdarbinti kiek įmanoma daugiau darbuotojų“, – komentavo A. Pemkus.

„Investuok Lietuvoje“: sprendimas nesusiję su Lietuva kaip investicijų lokacija

„AIG sprendimas trauktis iš Lietuvos susijęs su nauja ilgalaike bendrovės veiklos strategija ir globalia restruktūrizacija siekiant veiklos efektyvumo. Sprendimas nesusiję su Lietuva kaip investicijų lokacija, investiciniu klimatu ar kitomis rizikomis, o šalies specialistų kompetencijas ir nuveiktą darbą bendrovė įvertina puikiai“, – organizacijos pasitraukimą iš Lietuvos komentuoja „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas.

„Investuok Lietuvoje“ žiniomis, rūpindamasi darbuotojais AIG bendrauja su kitais sostinės paslaugų centrais dėl kvalifikuotų, sektoriuje patirties turinčių specialistų perkėlimo į naujai kuriamas darbo vietas augančiuose paslaugų centruose Vilniuje. Esą AIG suteiktos kompetencijos ir patirtis pritaikytinos ir kitose tokio tipo organizacijose.

„Dėl globalios restruktūrizacijos panašūs procesai jau vyksta ir kituose bendrovės padaliniuose visame pasaulyje. Paslaugų centras Vilniuje turėtų baigti darbą 2018 m. kovo mėnesį.

Nepaisant šio paslaugų centro pasitraukimo, Vilniaus paslaugų centrų klasteris sparčiai auga. Vien per pirmąjį šių metų pusmetį paslaugų centrai Vilniuje priėmė sprendimus sukurti daugiau nei 1 tūkst. darbo vietų“, – akcentuojama „Investuok Lietuvoje“ išplatintame komentare.

„American International Group“ (AIG) yra pasaulinė turto, gyvybės draudimo, pensijų finansinius produktus bei kitas finansines paslaugas teikianti organizacija, veikianti daugiau kaip 80 šalių ir jurisdikcijų.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...