captcha

Jūsų klausimas priimtas

Įspėjo: šildymas didžiuosiuose miestuose gali brangti

Šilumos tiekėjai įspėja – centralizuotas šildymas Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos gyventojams gali brangti. Esą taip atsitiks, jei bus pakeista šilumos supirkimo kainos skaičiavimo metodika. Tačiau Kainų komisija ramina – tokie gąsdinimai nepagrįsti, o nauja tvarka esą skatins konkurenciją ir vartotojams bus naudinga.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Šilumą gaminančios įmonės, norėdamos ja aprūpinti gyventojus, turi dalyvauti aukcione. Jame varžosi šilumos tiekėjai ir nepriklausomi šilumos gamintojai. Dabar tiekėjams į kainą aukcionuose pakanka įtraukti kintamas sąnaudas, pavyzdžiui, biokuro kainą, o gamintojai konkuruoja, į kainą įtraukdami dar ir pastovias sąnaudas.

Kainų komisija siekia, kad tiek šilumos tiekėjai, tiek nepriklausomi gamintojai konkuruotų vienodai – į šilumos kainą turėtų įtraukti tas pačias sąnaudas. Tačiau šilumos tiekėjų asociaciją konsultuojančios įmonės vadovas tikina, kad pakeitus tvarką, situacija šilumos ūkyje bus iškreipta.

„Įteisinus naują konkurencinį elementą – konkuravimą pilnais kaštais – šilumos kainų komisija įtvirtino naujus maksimalių kainų nustatymo metodus, dėl kurių mes matome, kad atskiruose miestuose išaugs bendros gamybos sąnaudos“, – teigia „Ekotermijos“ vadovas Šarūnas Prieskienis.

Daugiau – Augusto Stankevičiaus reportaže. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...