captcha

Jūsų klausimas priimtas

Apklausa: visas atliekas rūšiuoja beveik pusė gyventojų

Visas atliekas Lietuvoje rūšiuoja 42 proc. gyventojų, o dalį atliekų – 40 proc. piliečių, rodo Aplinkos ministerijos užsakymu trečią kartą atlikta apklausa. Pernai visas atliekas rūšiavo 43 proc., o dalį – 38 proc. gyventojų.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Palyginti su praėjusiais metais, mažiau (12 proc.) apklaustųjų nurodė, kad atliekų rūšiavimas jiems nerūpi (2016 m. tokių asmenų buvo 22 proc.). Į klausimą, kodėl nerūšiuoja, 53 proc. apklaustųjų pripažino, kad jiems patogiausia mesti visas atliekas į vieną konteinerį, o 45 proc. atsakė, jog rūšiuoti neverta, nes išrūšiuotos atliekos esą vis tiek sumaišomos su komunalinėmis.

Tarp pagrindinių priežasčių rūšiuoti atliekas respondentai nurodė galimybę prisidėti prie aplinkos saugojimo, taip pat siekį mažinti sąvartynuose šalinamų atliekų kiekį, galimybę išrūšiuotas atliekas naudoti kaip žaliavų ir energijos šaltinį. Ketvirtis respondentų teigė dalyvavę socialinėse akcijose, susijusiose su atliekų prevencija ar tvarkymu.

Dauguma apklausos dalyvių (85 proc.) teigiamai vertina, kad daugėja atliekų rūšiavimo konteinerių. 89 proc. nurodė, jog šalia jų namų yra visi trys ar bent vienas konteineris. Jų šalia namų pasigedo kas dešimtas gyventojas, o pernai tokių buvo 18 proc.

57 proc. apklaustųjų mano, kad norint skatinti rūšiuoti atliekas, reikia skleisti daugiau informacijos apie atliekų rūšiavimo naudą. 53 proc. respondentų apsispręsti padėtų daugiau konteinerių.

Reprezentatyvią apklausą atliko rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „Rait“. Apklausa vyko 2017 m. kovo 10–26 d.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...