captcha

Jūsų klausimas priimtas

Jungtinė Karalystė ketina pagerinti prekybinius santykius su 48 šalimis

Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybė ketina pagerinti prekybinius santykius su maždaug 48 pasaulio valstybėmis, įskaitant skurdžiausias ir besivystančias šalis, savaitgalį pranešė šalies vyriausybės kanceliarija.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Prisiėmusi atitinkamą įsipareigojimą, Jungtinės Karalystės valdžia ketina sustiprinti prekybinius santykius su šalimis, neįeinančiomis į Europos Sąjungą (ES) „Brexit“ sąlygomis.

„Šis įsipareigojimas reiškia, kad maždaug 48 pasaulio šalys – nuo Bangladešo iki Siera Leonės, Haičio ir Etiopijos – toliau naudosis bemuičiu eksportu į Jungtinę Karalystę, taikomu visoms prekėms, išskyrus ginklus bei šaudmenis“, – pažymima kanceliarijos pranešime.

Be to, pasitraukusi iš ES JK vyriausybė ketina apsvarstyti galimybes plėsti prekybinius santykius su tokiomis besivystančiomis šalimis kaip Jamaika, Pakistanas ir Gana.

Pasak šalies tarptautinės prekybos sekretoriaus Liamo Foxo, „šiandienis mūsų pareiškimas rodo mūsų įsipareigojimą teikti pagalbą prekybos priemonėmis besivystančioms šalims ir taip užtikrinti jų ekonomikų plėtrą bei sumažinti skurdą“.

Jungtinė Karalystė kasmet įsiveža iš skurstančių bei besivystančių šalių prekių už 20 mlrd. svarų, tokių kaip tekstilė, kava, arbata, kakava, bananai ir gėlės. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...