captcha

Jūsų klausimas priimtas

Eksportuojamos prekės per mėnesį brango, importuojamos – pigo

Šių metų balandžio mėnesį, palyginti su kovu, eksportuotų prekių kainos padidėjo 0,8 proc., importuotų prekių kainos sumažėjo 0,3 proc., penktadienį praneša Lietuvos statistikos departamentas. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Per mėnesį iš eksportuotų prekių žymiai padidėjo variklinių transporto priemonių bei kompiuterių ir išorinės įrangos kainos – po 8 proc., konstrukcinių metalinių gaminių – 5,6 proc., rafinuotų naftos produktų – 3,8 proc., bet sumažėjo liejimo iš metalo produktų kainos – 17,8 proc., kitų porceliano ir keramikos gaminių – 6,4 proc., žalios naftos – 5,2 proc.

Iš importuotų prekių daugiausia – 8,7 proc. – atpigo elektros perdavimo ir paskirstymo produktai, sporto reikmenys atpigo 4,9 proc., žaliavinė mediena – 4,5 proc., bet pabrango akmuo, smėlis ir molis – 6,8 proc., kiti nemetalo mineraliniai gaminiai – 3,3 proc., perdirbti ir konservuoti vaisiai, uogos ir daržovės – 2,7 proc. Per mėnesį iš euro zonos importuotų prekių kainos beveik nepasikeitė, ne iš euro zonos – sumažėjo 0,6 proc.

Per metus (2017 m. balandžio mėn., palyginti su 2016 m. balandžio mėn.) eksportuotų prekių kainos padidėjo 7,7 proc., importuotų prekių – 5,4 proc. Per metus iš euro zonos importuotų prekių kainos padidėjo 3 proc., ne iš euro zonos – 7,4 proc.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...