captcha

Jūsų klausimas priimtas

Suomija: regioninis ir Lietuvos SGD terminalai nekonkuruos

Lietuvoje planuojamasis statyti ir regioninis suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, kurio vieta dar nėra aiški, nekonkuruos tarpusavyje, pareiškė antradienį su valstybiniu vizitu Lietuvoje viešintis Suomijos prezidentas Saulis Niinisto.
 
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Lietuvoje planuojamasis statyti ir regioninis suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, kurio vieta dar nėra aiški, nekonkuruos tarpusavyje, pareiškė antradienį su valstybiniu vizitu Lietuvoje viešintis Suomijos prezidentas Saulis Niinisto.

„Nebus jokios žalos ir nebus jokios konkurencijos tarp dviejų terminalų. Lietuvos terminalas yra nacionalinio lygio. Kur bus statomas antras terminalas, mes nežinome, jis bus regioninis terminalas. Nematau jokios problemos“, – per bendrą spaudos konferenciją su Lietuvos Prezidente Dalia Grybauskaite sakė S. Niinisto.

Lietuvos vadovė pridūrė, kad Klaipėdoje statomas SGD terminalas bus Lietuvos reikmėms, be to, jis bus pastatytas greičiau nei regioninis terminalas.

Pasak D. Grybauskaitės, regioninis terminalas sugebės aptarnauti tik kelias šalis. D. Grybauskaitė iškėlė idėją, kad apskritai Baltijos šalių regione galėtų būti pastatyti dar keli SGD terminalai.

„Jeigu pasižiūrėtume patirtį, pavyzdžiui, kokioje Italijoje ar kitose šalyse, vos ne kas 50 kilometrų tokie terminalai statomi. Iš tiesų čia konkurencijos jokios nebus, atvirkščiai – mes vieni kitiems galėsime padėti“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Prezidentė pažymėjo, kad konkurencija galėtų būti tik su dujų tiekėjais vamzdynais.

„Turėdami net du terminalus mūsų regione galėsime daryti didelę įtaką ir spaudimą, kad vamzdžiuose esančių dujų kaina būtų gerokai mažesnė“, – sakė Lietuvos Prezidentė.

Anksčiau skelbta, kad trims Baltijos valstybėms ir Suomijai vis dar nepavyksta rasti sutarimo, kur geriausia statyti regioninį SGD terminalą, kuris, tikėtina, gaus Europos Sąjungos paramą.

Planuojama, kad Lietuvoje SGD terminalas pradės veiklą ir dujas tieks į Lietuvos rinką jau 2014 m. gruodžio mėnesį. Įrengus SGD terminalą Lietuva turės alternatyvų gamtinių dujų tiekimo šaltinį, kuris užtikrins tiekimo saugumą ir patikimumą.

Preliminari projekto kaina – apie 200 mln. eurų (690,6 mln. litų).

Pernai Europos Komisijos pasamdyti konsultantai atliko Baltijos šalims ir Suomijai būtinos dujų infrastruktūros (dujų jungčių, saugyklų, regioninio SGD terminalo) kaštų ir naudos analizę ir pateikė siūlymus, kokia infrastruktūra šiame regione turėtų būti išplėtota iki 2030 metų.

Studijoje įvardyta, kad alternatyvus dujų tiekimas ir dujų tiekimo saugumas bus užtikrintas tuo atveju, jei bus įgyvendinti visi regionui būtini infrastruktūros projektai: Lietuvos-Lenkijos dujų jungtis, sustiprintos esamos ir nutiestos naujos jungtys tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos, nutiesta Estijos-Suomijos dujų jungtis ir įgyvendinti SGD terminalų projektai. Regioninis SGD terminalas numatomas ilgalaikėje perspektyvoje ir galėtų visaverčiai funkcionuoti tik prieš tai sustiprinus dujų jungtis tarp šalių ir sukūrus visą kitą regionui būtiną dujų infrastruktūrą.                       

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...