captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seimas apsisprendė dėl lobistų ateities

Seimas antradienį priėmė Lobistinės veiklos įstatymo pataisas.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Seimas antradienį priėmė Lobistinės veiklos įstatymo pataisas, kurios numato, kad už lobistinę veiklą visuomenei atsiskaitytų visi, kas ją vykdo, nepriklausomai nuo organizacijos, kurioje eina pareigas, teisinės formos.

Įstatymo pataisas pristatęs parlamentaras Povilas Urbšys aiškino, kad šiuo įstatymu norima aiškiau apibrėžti santykį tarp asmenų, kurie nori, kad būtų priimami vienokie ar kitokie sprendimai, ir tų, kurie juos priiminėja.

Taip pat numatyta, su kokiais asmenimis kontaktas gali būti laikomas lobizmu. Tai, P. Urbšio teigimu, yra politikai, valstybės tarnyboje dirbantys, pareigūnai, asmenys, priimantys sprendimus.

„Aiškiau apibrėžta deklaravimo tvarka. Dabar lobistas galėjo pateikti ataskaitą metų laikotarpyje nepaminėdamas, su kokiais asmenimis kontaktavo. Dabar nurodyta prievolė atsiskaityti per savaitę nuo kontakto su asmeniu“, – aiškino P. Urbšys.

Per 7 dienas lobistas privalės deklaruoti, su kokiu asmeniu buvo susitikinęs ir apie kokį teisės aktą su juo kalbėjosi.

Nevyriausybinės organizacijos nebus priskiriamos lobistinėms organizacijoms, nes jos gina viešąjį interesą.

Seimas nepritarė konservatorių siūlymui į lobisto apbrėžimą įtraukti ir juridinius asmenis, taigi lobistais laikomi tik fiziniai asmenys, vykdantys lobistinę veiklą. Tuo metu tokios veiklos užsakovu gali būti ir fizinis, ir juridinis asmuo.

„Kadangi reikia registruotis ir sakyti, kad esu lobistas, visiems atsiranda neigiama nuomonė ir savijauta. Bet nepriėmę šio sprendimo niekada ir nepakeisime požiūrio į lobistus“, – ragindamas balsuoti už įstatymo pataisas kalbėjo konservatorius Mykolas Majauskas.

Arvydas Anušauskas, agituodamas balsuoti prieš įstatymą, sakė, kad tai yra tik „griaučiai, kurie neveiks.“

„Įstatymas reikalingas, yra kai kurie dalykai tiksliau apibrėžti. Visiškai nesutinku su esama svarstymo ir priėmimo forma. Manau, kad didelė dalis Seimo narių arba nesigilina arba nesupranta, kur veda pataisos. Nebus jokių registruotų lobistų. Viskas lieka kaip buvę. Bet kuri advokatų kontora, atstovaudama viešam interesui, parengs įstatymų pataisas grupelei žmonių“, – kalbėjo konservatorius.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...