captcha

Jūsų klausimas priimtas

Premjeras: Baltijos šalių bendradarbiavimas padėtų sumažinti dujų kainas gyventojams

Trijų Baltijos šalių premjerai penktadienį lankėsi Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminale. Jiems pristatytas terminalo veikimo modelis, jo svarba Baltijos regione, galimybės ir galimos bendradarbiavimo perspektyvos.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Lietuva siekia, kad terminalas būtų pripažintas regioniniu ir gautų Europos Sąjungos paramą. Tačiau Estijos premjeras šią savaitę pareiškė, kad Lietuvos terminalas yra tik laikinas sprendimas, tad norint ilgam diversifikuoti dujų tiekimą, terminalą reikia statyti Estijoje.

Premjeras Saulius Skvernelis prieš mėnesį lankydamasis Taline teigė tikintis, kad trims Baltijos valstybėms pavyks sutarti, kad Klaipėdos SGD terminalas būtų regioninis ir galėtų pretenduoti į Europos Sąjungos paramą.

„Akivaizdu, kad tik bendradarbiaudami, o ne konkuruodami sugebėsime pritraukti Europos Sąjungos subsidijas ir investicijas į kuriamą bendrą regioninę dujų rinką. Be to, sujungę dujų tiekimo kelius galėtumėme sumažinti jų infrastruktūros išlaikymo kaštus ir tuo pačiu – bendrą dujų kainų lygį vartotojams“, – sakė S. Skvernelis.

Pasak premjero, šiandienos susitikime ypatingas dėmesys skirtas ne tik bendradarbiavimui dujų tiekimo ir saugojimo srityse, bet ir diskutuota dėl ekonominiu požiūriu visoms šalims naudingiausių projektų.

„Noriu pabrėžti, kad SGD terminalas Klaipėdoje kartu su požemine dujų saugykla Latvijoje ir vidutinio dydžio SGD prieigos tašku Estijoje leis užtikrinti reikiamą dujų tiekimo saugumo ir diversifikavimo lygį Baltijos šalyse“, – teigė vyriausybės vadovas S. Skvernelis.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...