captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seimas įtvirtino apleisto ir neprižiūrimo nekilnojamojo turto sąvoką

Seimas priėmė Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pataisas, kuriomis apibrėžta apleisto ir neprižiūrimo nekilnojamojo turto sąvoka. Už naujas nuostatas, kurios įsigalios 2018 m. sausio 1 d., balsavo 93 Seimo nariai, balsavusių prieš ir susilaikiusių nebuvo.
 
Asociatyvi BNS nuotr.
Asociatyvi BNS nuotr.

Pagal priimtus teisės akto pakeitimus, apleistas ar neprižiūrimas nekilnojamasis turtas bus laikomas tokiu, kurio būklė kelia pavojų nekilnojamajame turte ar arti jo gyvenančių, dirbančių ar kitais tikslais būnančių žmonių sveikatai, gyvybei ar aplinkai ir kuris per viešojo administravimo subjekto, vykdančio statinių naudojimo priežiūrą, nustatytą terminą nebuvo suremontuotas, rekonstruotas ar nugriautas, ir kuris yra įtrauktas į apleisto ar neprižiūrimo nekilnojamojo turto sąrašą. 

Apleisto ar neprižiūrimo nekilnojamojo turto sąrašą kiekvienoje savivaldybėje sudarys ir tvirtins savivaldybės taryba. Kriterijus, kuriais remiantis nekilnojamasis turtas yra įtraukiamas į apleisto ar neprižiūrimo nekilnojamojo turto sąrašą, turės nustatyti vyriausybė ar jos įgaliota institucija.

Šiuo metu taikomas nuo 0,3 iki 3 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės mokesčio tarifas. Konkretų mokesčio tarifą, kuris galios atitinkamos savivaldybės teritorijoje nuo kito mokestinio laikotarpio pradžios, savivaldybės taryba nustato iki einamojo mokestinio laikotarpio birželio 1 dienos.

Savivaldybės taryba gali nustatyti ir kelis konkrečius mokesčio tarifus, kurie diferencijuojami tik atsižvelgiant į vieną arba kelis iš šių kriterijų: nekilnojamojo turto paskirtį, naudojimą, teisinį statusą, jo technines savybes, priežiūros būklę, mokesčio mokėtojų kategorijas ar nekilnojamojo turto buvimo savivaldybės teritorijoje vietą.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...