captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuva sulaukė istorinio traukinio iš Kinijos

Į Lietuvą pirmadienį atvyko pirmasis šiais metais tranzitinis traukinys iš Kinijos, vežantis krovinį Vakarų Europos gamykloms.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Tai istorinis momentas, atveriame dar vienerius vartus į Europą. Pirmą kartą Lietuvos istorijoje pilno sąstato traukinys atvyko iš Kinijos, jis toliau tęsia savo kelionę per Lietuvą į Europą. 41 platforma, 82 konteineriai chemijos pramonei skirtų medžiagų“, – traukinio pasitikimo renginyje, pasienyje su Baltarusija esančioje Kenos geležinkelio stotyje, pirmadienį sakė valstybės valdomų „Lietuvos geležinkelių“ generalinio direktoriaus pirmasis pavaduotojas Gerimantas Bakanas. Atvykęs traukinys toliau tęsia kelionę į Vokietiją. 2017 m. tranzitinių traukinių iš Kinijos planuojama apie 15–20.

Kinija turi didžiulį potencialą krovinių rinkoje. Artimiausiais metais iš Kinijos į Europą važiuojančių traukinių skaičius turėtų išaugti apie tris kartus. Tai atveria naujas galimybes ir „Lietuvos geležinkeliams“, nes dalis krovinių gali keliauti per Lietuvą.

„Lietuvos geležinkelių“ ir Kinijos logistikos kompanijų bendradarbiavimas vis labiau intensyvėja. Užmegztas bendradarbiavimas su didžiausiomis Kinijos transporto kompanijomis: „Sinotrans“, CMG, CAMCe, „Gentrans“ ir kitomis.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...