captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuviškus batus perka tik užsieniečiai

Lietuvos avalynės pramonei atstovaujančios vos trys įmonės (Kauno bendrovė „Lituanica“, Šiaulių „Sabalin“ ir Vilniaus „Paliūtis“) dirba itin siaurame segmente, tačiau išlikusioms neblogai sekasi, o jų prekių ženklai įsitvirtinę Vakaruose, ne Lietuvoje, penktadienį rašo „Lietuvos žinios“.
 
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

„Paliūtis“ Lietuvoje parduoda 11–12 proc. savo guminių batų, o eksportuoja į Jungtinę Karalystę ir Vokietiją, kiek mažiau – į Prancūziją, Graikiją, Italiją, Lenkiją ir Latviją bei Estiją. Lietuvos prekybos centruose lietuviškos avalynės mažoka, ji keliauja daugiausia į specializuotas parduotuves.

„Lituanica“ 74 proc. savo avalynės eksportuoja į Angliją, Latviją ir Estiją, o Lietuvos rinkoje prekes parduoda tik savo parduotuvių tinkle ir didmenininkams.

„Sabalin“ pusė visos produkcijos parduoda Vokietijoje, pažymėtą „Sabalin“ ženklu.

Statistikos duomenimis, 75–80 proc. Lietuvoje pagamintos avalynės eksportuojama, bet jos gamintojai tam prieštarauja. Jų teigimu, iš tikrųjų eksportuojama 80–90 proc. čia pagamintų batų, o statistikos ir tikrovės neatitikimų priežastis derėtų aiškinti sezoniškumu. Pirmąjį šių metų ketvirtį šalyje buvo pagaminta 218,3 tūkst. porų neperšlampamų batų, arba 70 proc. visos Lietuvoje pagamintos avalynės.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...