captcha

Jūsų klausimas priimtas

Centrinėje NATO būstinėje – ir lietuviški baldai

Gegužės 26 dieną NATO viršūnių susitikimas Briuselyje vyksta naujoje NATO būstinėje. Šiame susitikime dalyvaujanti prezidentė Dalia Grybauskaitė pasidžiaugė, kad naujoje NATO būstinėje bus ir lietuviškų akcentų – čia stovės „Ergolain“ minkšti baldai. Šią minkštų baldų seriją BAY kompanijai sukūrė dizaineriai Inesa Malafej ir Arūnas Sukarevičius (dizaino studija „etc.etc“). 
Asociatyvi T. Černiausko nuotr.
Asociatyvi T. Černiausko nuotr.

Pasak „Ergolain“ direktoriaus Justo Motiejūno, dar 2014 metais paskelbtame baldų konkurse galėjo dalyvauti visų NATO narių baldų gamintojai.

„Konkurencija buvo milžiniška, nes dalyvavo žinomiausi pasaulio baldų gamintojai, o reikalavimai baldams buvo aukščiausio lygio, – sakė J. Motiejūnas. – Nesprendėme pasiūlyti autorinio dizaino minkštų baldų seriją BAY. Šiuolaikinis lietuviškų baldų dizainas yra tikrai aukšto lygio, turi stilistinį identitetą ir gali sėkmingai konkuruoti pasaulyje ne tik kokybe, bet ir dizainu.“

Pasak J. Motiejūno, pats finalas vyko labai demokratiškai. Visi į finalą patekę baldai buvo išstatyti vienoje erdvėje nenurodant nei konkretaus gamintojo, nei šalies, o NATO darbuotojai galėjo juos laisvai apžiūrinėti, išbandyti ir išreikšti savo nuomonę ant labiausiai patikusių klijuodami specialius lipdukus. „Toks sprendimas atrodė labai teisingas - darbuotojų nevaržė išankstiniai stereotipai, o jie galėjo rinktis tuos baldus, kurie jiems buvo patogiausi ir patraukliausi“, – pasakojo J. Motiejūnas.

NATO būstinei pagamintas daugiau kaip 500 BAY serijos baldų, tačiau šis skaičius toliau auga, kadangi NATO pateikia „Ergolain“ papildomų šios baldų serijos užsakymų. 

Dizaineriai I. Malafej ir A. Sukarevičius BAY seriją pristatė prieš porą metų, už kurią iškart pelnė „Gero dizaino“ apdovanojimą. Seriją sudaro dvi stilistiškai vientisos ir funkciškai viena kitą papildančios minkštų baldų linijos – subtilaus ir elegantiško dizaino „Bay Light“ minkštasuoliai ir sofos tinka atviroms, dinamiškoms poilsio zonoms ir tradicinių biurų erdvėse, ir namų biuruose. O iš vizualiai masyvesnių „Bay Box“ minkštų modulių su aukštomis atkaltėmis galima suformuoti jaukias akustines „salas“ viešose erdvėse.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...