captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvos kaimo turizmo specialistai iškilmingai atidaro sezoną

Lietuvos kaimo turizmo specialistai trečiadienį atidarys jubiliejinį 20-ąjį sezoną. Pirmą kartą šventė vyks Klaipėdos rajone, vienoje kaimo turizmo sodyboje Sendvario seniūnijoje.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Į renginį planuoja atvykti iki 300-ų kaimo turizmo paslaugų teikėjų iš visos Lietuvos. Vyks kontaktų mugė, taip pat bus galima įsigyti tautodailės dirbinių ar kulinarinio paveldo skanėstų iš visos šalies.

Šventės svečiams bus pristatyta folklorinė programa „Svečiuose pas žemaičius ir lietuvninkus“, kultūrinė renginio dalis bus pristatoma išskirtine Šišioniškių tarme.

Vyks ekskursija po Klaipėdos rajoną, svečiai bus pavaišinti pamario žuvies patiekalais.

Lietuvoje šiuo metu yra daugiau nei 600 kaimo turizmo sodybų su beveik 15 tūkst. apgyvendinimo vietų. Į kaimo turizmo sodybas turistai viliojami kulinarinio paveldo, papročių pristatymu, aktyvaus laisvalaikio galimybėmis. Lietuvoje galima rasti įvairiausių teminių sodybų – triušių sodybą, šaltalankių, baltų apeigų sodybą ar sodybą, kur galima paklausyti gervių giesmių, kt.

Turizmo departamentas kartu su Lietuvos kaimo turizmo asociacija paruošė išskirtinių kaimo sodybų, kviečiančių ir turistauti, ir ragauti, dešimtuką:

1.    Balčiausio smėlio ežero pakrantė – „Švento sodyboje“. Sodyba yra Gražutės regioniniame parke, Švento ežero kraštovaizdžio draustinyje, prie Švento ežero. Šio ežero vanduo yra vienas švariausių ir skaidriausių Lietuvoje.
2.    Skaniausių žemaitiškų patiekalų degustacija – sodyboje „Pas tėvukus“ (Plungės r.). Vakarienės šeimininkai kviečia iš molinių indų su mediniais šaukštais, paporina apie žemaičių papročius. Po vakarienės laukia maudynės Beržoro ežere.
3.    Aukščiausio pasaulyje šakočio kepėjai – sodyba „Ignė“ (Jaskonių kaimas). Visai šalia Druskininkų įsikūrusi sodyba „Ignė“ šiemet dalyvauja Lietuvos kaimo turizmo asociacijos organizuojamoje akcijoje „Atviros dienos kaime“ ir kviečia pažinti tikrą lietuvišką desertą šakotį. Visi norintys galės apsilankyti vieninteliame pasaulyje Šakočių muziejuje ir pamatyti tikrą šakotį Gineso rekordininką, kurio aukštis siekia net 3,72 m, taip pat padegustuoti šakočių, susipažinti su jų gamyba.
4.    Tradicinio lietuviško midaus gamintojų sodyba „Šušvė“ (Kėdainių r.). Šeimininkas-bitininkas, midaus – seniausio lietuviško tauriojo gėrimo – gamintojas, midininkas. Apsilankiusiems čia organizuojamos pažintinės midaus, medaus degustacijos, aprodomas midaus ūkis.
5.    Tylos ir ramybės sodyba „Kliukai“ (Molėtų r.) – įsikūrusi ant aukšto kalno, didelių šaltiniuotų tvenkinių apsuptyje. Šeimininkai įsitikinę, kad svečiai čia turi rasti kuo daugiau natūralių, tikrų dalykų, pačių sukurtų, padarytų, sugalvotų, prijaukintų.
6.    Sodyba, turinti avilio klimato namelį „Žališkė“ (Lazdijų r.). Sodyboje yra bitynas – galima paragauti medaus su koriais tiesiai iš avilio. Dar daugiau įspūdžių palieka avilio namelis – čia galima pabūti specialiai įrengtoje patalpoje su bičių avilio klimatu bei pajusti teigiamą jo poveikį sielai ir kūnui.
7.    Skaniausių Mažosios Lietuvos pyragų ir kafijos sodyba su restoranu „Petrutės Račkauskienės sodyba“ (Klaipėdos r.). Sodyboje, pradėtoje kurti ant Agluonos upelio kranto jau prieš 20 metų, šiandien veikia kepyklėlė, pirtys. Lankytojai viliojami Mažosios Lietuvos skanumynais.
8.    Sodyba, kurioje sužinosite: „Ką valgė, gėrė ir laižė šilų dzūkai?“ – Linos ir Egidijaus Černiauskų sodyba. Sodyba Dzūkijos nacionaliniame parke, Kapiniškių kaime. Visai per kiemą srūva šaltavandenis Skroblus, kitapus namo kalva ir slėnis, apsigaubęs mišku. Sodyboje vykdomos kulinarinio paveldo degustacijos ir edukacijos – didžiausias malonumas, padedant šeimininkei, pasigaminti dzūkišką patiekalą senovinėje duonkepėje krosnyje.
9.    Sodyba, kur sujungtos sveikatos palaikymo, atstatymo procedūros ir pirtis į darnią visumą Felikso Laivio sodyba (Molėtų r.) Šeimininkai rimtai domisi etnokultura, stengiasi suprasti ir naudoti tai, kas mūsų protėviams padėjo sėkmingai išgyventi tūkstančius metų, tikro poilsio, jėgų, sveikatos išlaikymo galimybėmis, žmogaus kūno tikrosiomis reikmėmis, moko, kaip veiksmingai naudotis Gamtos Galiomis ir dovanomis.         
10.    Sodyba, kurioje galima išsikepti blynų „širdelių“ lauko krosnyje „Gervių giesmė“ (Kazlų Rūdos sav.). Sodyba yra laukinės gamtos apsuptyje, per kiemą teka upelis Nova. Už 3 km yra ornitologinis Novaraisčio draustinis, kurio pelkėse gyvena šimtai gervių. Jos kiekvieną rytą skrenda virš sodybos, o vakare klykaudamos grįžta namo.
Daugiau išskirtinių sodybų ir kaimo turizmo sezono naujovių – šį savaitgalį (gegužės 27–28d.) rengiamose „Atvirose dienose kaime“.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...