captcha

Jūsų klausimas priimtas

Darbo kodekso kūrėjai paskelbė populiariausių mitų TOP10

Darbo kodekso kūrėjai prieš svarbiausią mūšį Seime antradienį paskelbė dešimt mitų, kuriuos bando paneigti savo argumentais.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

1. Darbdavys galės bet kada lengvai atleisti jam nepatikusį darbuotoją. Darbo kodeksas numato sutarties nutraukimo pagrindus, skelbia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Ir primena, kad atleidžiamiems priklausys pusės metų išeitinė kompensacija, jei darbo sutartis nutraukiama darbdavio valia.

2. Darbuotojams sumažės atostogos. Pailgintos ir papildomos atostogos numatytos vyriausybės nutarimais, o darbuotojai esą visuomet gali susitarti dėl ilgesnių atostogų. Pasak viceministrės Eglės Radišauskienės, vis tiek bus apmokama 20 darbo dienų. Dėl to Trišalė taryba daug ginčijosi, tačiau galiausiai sutarė skaičiuoti atostogas taip.

3. Nedarbo išmokos mažės ar nedidės, kai bus apmokestintos GPM. Išmokos tik padidės. Tikslas – kad daugėtų žmonių, kurie yra draudžiami.

4. Darbo kodeksas parankus tik darbdaviams. DK kūrėjai sako, kad Kodeksas užtikrins daugiau galimybių derinti šeimos ir darbo įsipareigojimus, kelti kvalifikaciją neprarandant pajamų. Pagrindinė nuostata, kad trūksta kvalifikuotos darbo jėgos. Darbdavys privalės investuoti į darbuotojų kvalifikaciją.

5. Niekas negins darbuotojų teisių. Gins darbo tarybos, profesinės sąjungos, Darbo ginčų komisija, daugiau nei du vidutinius darbo užmokesčius gaunantys darbuotojai gali tartis dėl kitokių darbo sąlygų nei numato DK.

6. MMA – tik už nekvalifikuotą darbą, bet mokės ir už kvalifikuotą. Nekvalifikuotas darbas yra tas, kuriam atlikti nereikia jokių specialių kvalifikacinių įgūdžių ar profesinių gebėjimų reikalavimų. Minimali alga bus mokama tik už tokį darbą. Yra sudarytas profesijų sąrašas, kad patenka į tai.

7. Privaloma darbo apmokėjimo sistema – formalumas, neatspindintis situacijos. Prieš tvirtinant ir keičiant apmokėjimo sistemą, turės būti įvykdytos informavimo ir konsultavimo procedūros.

8. Darbuotojai bus verčiami dirbti ilgiau už tokį patį darbo užmokestį. Su viršvalandžiais – ne ilgiau kaip 48 valandos išlieka. Per savaitę – 40 valandų. Maksimalus laikas su viršvalandžiais – 60 valandų per savaitę.

9. Darbdaviai nuo šiol darbins tik pagal terminuotas darbo sutartis. Saugiklis – maksimalus terminas vienai sutarčiai bus dveji metai. Ne daugiau kaip 20 proc. sutarčių įmonėje.

10. Darbuotojai negalės streikuoti. Profesinės sąjungos galės skelbti streiką ir tam reikės ketvirtadalio profsąjungos narių sutikimo.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...