captcha

Jūsų klausimas priimtas

Indija 2030 m. ketina naudotis vien tik elektromobiliais

Indijos valdžia ketina iki 2030 m. visiškai nutraukti automobilių su vidaus degimo varikliais pardavimus. Toks sprendimas susijęs su siekiu pastebimai sumažinti išlaidas importuojamiems degalams ir palengvinti šalies gyventojų patiriamą automobilių eksploatavimo kaštų naštą.
 
A. Ufarto (DELFI.lt) nuotr.
A. Ufarto (DELFI.lt) nuotr.

„Norime, kad elektromobiliai taptų itin populiarūs. Idėjos esmė – po 2030 m. mūsų šalyje nebeparduoti nė vieno dyzeliu ar benzinu varomo automobilio“, – patikino Indijos energetikos ministras Piyushas Goyalas.

Šiuo metu vienintelė indų įmonė, vykdanti serijinę vien tik elektra varomų automobilių gamybą, – tai „Mahindra & Mahindrа“. Tiesa, ekologinės pusiausvyros netrikdančių automobilių projektus vykdo ir kitos automobilių gamintojos, įskaitant ir didžiausią Indijoje šio sektoriaus atstovę „Maruti“.

Pastaraisiais metais daugelis šalių aktyviai populiarina elektromobilius. Šiuo klausimu geriausiais rezultatais gali džiaugtis Norvegija. Šioje šalyje nuo 2025 m. bus visiškai nutraukti automobilių su vidaus degimo varikliu pardavimai ir svarstoma galimybė nuo tų pačių metų drausti tokių automobilių eksploatavimą. Iki 2050 m. visiškai uždrausti benzinu ir dyzeliu varomus automobilius planuoja Vokietija, Jungtinė Karalystė (JK), Nyderlandai ir dalis JAV valstijų.
 

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...