captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ekspertai svarstė, kuo galėtų tapti Lietuva

Lietuva gali tapti ne tik pasaulinių kompanijų paslaugų, bet ir finansinių technologijų kūrimo centru, sako užsienio finansų rinkų ekspertai. Jų manymu, svarbiausia susitelkti į konkrečias sritis ir tikslus. Finansų ministras Vilius Šapoka neabejoja Lietuvos galimybėmis, o kartu pripažįsta – siekiant tokio tikslo, svarbu, kad valstybės institucijos ne trukdytų, o padėtų.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Penktą kartą Finansų ministerija kartu su Finansų rinkų institutu į Vilnių sukvietė aukščiausio lygio ekspertus, kurie dalijosi įžvalgomis apie finansinių technologijų sektoriaus plėtrą ir svarbą ekonomikų augimui.

Ekspertai itin pažymi Lietuvos ekonominę pažangą ir sukurtas sąlygas kapitalo rinkos plėtrai, o ypač – finansinėms technologijoms, kurių sklaidai dabartiniame technologijų pasaulyje jau esą nebeturi reikšmės nei šalies, nei populiacijos dydis.

„Jei šiandien pažiūrėtumėte į bankus, pamatytumėte kaip jie per kelis dešimtmečius technologiškai pasikeitė. Tikriausiai girdėjote apie tokius dalykus kaip „Blockchain“, sutelktinį finansavimą, tarpusavio skolinimo platformas, tačiau šios finansinės paslaugos dar nėra taip paplitusios. Pritaikius tinkamus įrankius, kad ir programėles, tai įgaus pagreitį ir, manau, mūsų dar laukia pokyčiai finansų rinkose“, – kalba „Bloomberg“ Ekonominių tyrimų vadovas Michaelas Mcdonoughas.

„Ką Lietuva galėtų padaryti – imtis vystyti atskirų bankinių paslaugų sektorius ir tapti bankiniu centru globaliame pasaulyje. Jūsų galimybių neturėtų riboti tai, kad šalis tokia maža, pagrindinis tikslas siekiant tapti bankinių paslaugų lyderiais – ieškoti tam tikrų veiklos aspektų, kuriuose galėtumėte būti stiprūs. Tai gali būti ne tik elektroninių mokėjimų sistemos ar procesų valdymas, galima pasitelkti inovacijas, robotizuotus procesus“, – pataria Didžiosios Britanijos „Oak North“ banko el. paslaugų vadovas Cyrusas Ardalanas.

Apskritai finansinės technologijos kardinaliai keičia finansų sektorių, o jo skaitmeninimas keičia kitas tradicines šakas – žemės ūkį, sveikatos ir švietimo sritis. Todėl Lietuvoje ne tik kuriasi, bet ir plečiasi jau veikiantys finansinių paslaugų centrai. Pasak ministro, čia pagrindinis valstybės tikslas – netrukdyti.

„Galėtume savo planą tobulinti ir būti iš esmės kitų šalių priekyje. [...] Jei galime turėti patį greičiausią internetą pasaulyje, galime turtėti pačias pažangiausias finansines technologijas pasaulyje“, – sako V. Šapoka. 

Pasak ministro, nepaisant tarptautinių ekspertų pripažinimo, Lietuvoje dar būtina keisti valstybės institucijų požiūrį, atsisakyti perteklinio reguliavimo, tik tai esą leistų sudaryti sąlygas naujoms, inovatyvioms bendrovėms steigtis Lietuvoje, konkuruoti globalioje rinkoje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...