captcha

Jūsų klausimas priimtas

Piniginių lėšų apribojimo sistema padėjo grąžinti jau 1 mlrd. eurų

Prieš pusantrų metų pradėjusi veikti unikali, itin didelio masto ir svarbos Piniginių lėšų apribojimo sistema (PLAIS) padėjo išieškoti jau 1 milijardą eurų. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Skaidrių procedūrų užtikrinimas ne tik taupo procesų dalyvių laiką, bet ir padeda pasiekti apčiuopiamų rezultatų. Anot PLAIS sukūrusio Registrų centro, nuo PLAIS veiklos pradžios išieškota lėšų už milijardą eurų iš beveik 400 tūkst. skolininkų. Sistemos pagalba pateikta 5,4 mln. apribojimų nurodymų. Maždaug 85 proc. sistemoje nurodytų skolininkų sudarė fiziniai asmenys, likę 15 proc. – juridiniai asmenys.

2015-ųjų rugsėjo pabaigoje supaprastinus skolų išieškojimo procedūras, išieškotojai centralizuotai ir sparčiau negu anksčiau atgauna lėšas – procesas nuo 3 darbo dienų sutrumpėjo iki kelių valandų. Sistemos novatoriškumu bei jos diegimo galimybėmis domisi ir kitos valstybės, siekiančios pertvarkyti ir struktūrizuoti išieškojimo procesus savo šalyse.

Trečiadienį paaiškėjo, kad Registrų centro sukurta PLAIS – viena iš 8 geriausių šalies skaitmeninių sprendimų, konkurse „Naujasis knygnešys“ atrinktų atstovauti Lietuvai pasauliniame konkurse „World Summit Awards 2017“ ( „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2017“). Galimybę išbandyti jėgas tarptautiniame konkurse kartu su kitais geriausiais atrinktais skaitmeniniais sprendimais iš viso pasaulio PLAIS gavo laimėjusi kategorijoje „Valdžia ir piliečių įsitraukimas“. 

Konkursą „Naujasis knygnešys“ kasmet organizuoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos. 

Neseniai PLAIS kaip analogų Europoje neturinti sistema kartu su 15 kitų skaitmeninių sprendimų buvo atrinkta dalyvauti „Pakartotinio panaudojimo ir dalijimosi patirtimi apdovanojimuose“ („Sharing and Reuse of IT solutions“), kuriuos organizavo Europos Komisija. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...