captcha

Jūsų klausimas priimtas

V. Pranckietis: „vaiko pinigai“ turėtų siekti 100–150 eurų

Gimstamumo ir šeimų ekonomines problemas padėtų išspręsti vadinamųjų „vaiko pinigų“ įteisinimas, tikina Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, kurio nuomone išmokos turėtų siekti mažiausiai 100 eurų, bet jeigu leistų galimybės – ir iki 150 eurų.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Minimaliai 100 eurų, žinoma, reikėtų žiūrėti į biudžeto galimybes, bet turėtų būti apie 70–60 mln. eurų, ir galbūt net – iki 150 eurų, tai būtų labai geri pinigai pagal šiandienines sąlygas“, – sakė V. Pranckietis interviu „Žinių radijui“.

Seimo pirmininkas tokių išmokų svarbą grindė Lenkijos patirtimi. Esą ten įvedus išmokas „18 proc. padidėjo gimstamumas, paankstėjo žmonių vestuvės, nebelaukia 30-ies metų, bet tuokiasi 22–24 metų, sumažėjo alkoholizmas ir šeimos prarado beviltiškumo jausmą, padidėjo apyvarta“.

Klausimo apie paramą vaikams Seimo pirmininkas sulaukė po naujienų portale „Delfi“ išplatinto straipsnio apie tai, kad keturių vaikų mama, miesto tarybos narė Airida Drus esą išgirdusi idėją dirbti ne visu etatu ir tai jai leistų gauti daugiau pašalpų. Seimo Pirmininkas teigė visų pirma su ja kalbėjęs apie „vaiko pinigus“, bet neįžvelgė didelės blogybės savo išsakytose mintyse.

„Aš su ja kalbėjau, bet kalbėjome ir apie tai, kaip reikėtų iš viso remti šeimas, ir aš sakiau, kad jei atsirastų „vaiko pinigai“, kaip lenkai turi gerą pavyzdį, kad tokiu būdu pakiltų. Nereikėtų stovėti, kaip jie įvardija, išmaldų ar paramų, kad jie nejaukiai jaučiasi prašydami. Tada gautų oriai tuos „vaikų pinigus“ ir už keturis vaikus gautų bent po 100 eurų, tai būtų turbūt paprastas sprendimas, o kaip ji ten suprato, tai yra jos asmeninis dalykas. (...) Jeigu toks siūlymas ir būtų, ar tai yra apėjimas įstatymo, ji skirtų daugiau laiko vaikams, mažiau laiko darbui“, – sakė V. Pranckietis.

„Na, jeigu Seimo pirmininkas sako 150 eurų, aš manyčiau, kad turėtų būti 250, kodėl? Na, kad daugiau būtų“, – sakė S. Skvernelis.

Toliau jau rimtai premjeras teigia, kad iki birželio vyriausybė planuoja apsispręsti dėl vaiko pinigų. Tuomet būtų aišku, kokia tai  suma: „Mes jau svarstėme, aš daugiau mažiau žinau, kokiais skaičiais mes galime operuoti, žinau kokios yra finansinės galimybės. Jeigu mes atrasime dar daugiau šaltinių , o vienas iš šaltinių tikrai yra, – tai pinigai ištraukti iš šešėlio, – ir juos investuosime į šeimas, į gimstamumą.“

Konservatorius Mykolas Majauskas sako, kad šeimas reikia remti, todėl išmokos turi didėti. Tačiau svarbu žinoti, kiek valstybė pajėgi rasti tam pinigų. Jis pritartų Seimo pirmininko įvardijamai sumai: „Šiandien matome, jog valstybės pajamos reikšmingai viršija suplanuotas pajamas ir PVM – per ketvirtį yra surinkta 20 mln. eurų daugiau negu buvo planuota, tai iš tiesų auganti ekonomika, augančios valstybės pajamos reiškia, jog mes turime dalintis ir turime skatinti šeimas auginančias vaikus. Aš palaikau tą poziciją, jog turime didinti išmokas ir ieškoti resursų tokią išmoką didinti iki 100 eurų.“

Socialinės apsaugos ir darbo ministras mano, kad išmokos vaikams galėtų siekti 30 eurų. Šiuo metu vaiko pinigai vieną du vaikus auginančioms šeimoms mokami, jei šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį mažesnės nei 153 eurai.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...