captcha

Jūsų klausimas priimtas

Elektros rinkos barometras: kainas Baltijos šalyse augino šalti orai ir jungčių trikdžiai

Praėjusią savaitę vyravusios itin šaltos ir gegužės mėnesiui nebūdingos oro sąlygos lėmė didesnį elektros energijos suvartojimą bei kainų augimą visame Baltijos regione – vidutiniškai kaina išaugo apie 13 proc., pranešime spaudai teiiga „Elektrum Lietuva“ smulkaus ir vidutinio verslo klientų vadovas Karolis Bagdonas.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Latvijoje ir Lietuvoje vidutinė elektros energijos kaina šoktelėjo 13 proc. ir abiejose šalyse pasiekė 33,20 EUR/MWh, o Estijoje – 11 proc. ir priartėjo prie 32,63 EUR/MWh.

Elektros energijos kainų pokyčius lėmė ne tik permainingi orai, bet ir panašios tendencijos Skandinavijos šalyse. Be to, įtakos turėjo „NordBalt“ jungties gedimas – elektros perdavimas buvo sustabdytas 15 valandų. Taip pat – ribotas elektros tiekimas iš Baltarusijos, Lenkijos ir Kaliningrado srities. „Elektrum Lietuva“ analitikų vertinimu, kainoms kilti dar sparčiau neleido efektyviai veikusios Rygos terminės elektrinės, toliau auginusios produkcijos apimtis.

Regione didėjo ir suvartojimas, ir gamyba

Per savaitę nuo gegužės 8 iki 14 d. elektros energijos suvartojimas visose Baltijos šalyse padidėjo 4 proc. ir pasiekė 469 GWh. Vidurkiui prilygstantis elektros suvartojimo augimas užfiksuotas dviejose regiono šalyse – Estijoje ir Lietuvoje. Čia atitinkamai suvartota 151 GWh ir 186 GWh. Tuo tarpu Latvijoje suvartojimas išaugo 6 proc. iki maždaug 132 GWh.

Elektros energijos gamybos apimtys Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje bendrai taip pat padidėjo – išaugo 7 proc. ir pasiekė 462 GWh. Daugiausia gamyba augo Estijoje – iki 253 GWh, Lietuvoje – iki 47 GWh, o Latvijoje sumažėjo iki 161 GWh.

Nepaisant to, praėjusią savaitę Latvija pagamino 22 proc., o Estija net 68 proc. daugiau elektros energijos, nei buvo suvartota. Tuo tarpu Lietuva pagamino tik 25 proc. elektros energijos, reikalingos vidaus vartojimui. Visos šalys kartu pagamino 98 proc. regione suvartotos elektros energijos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...