captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dieną be šešėlio“ – VMI padėka sąžiningiems mokesčių mokėtojams

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) darbuotojai, dalyvaudami pilietinės iniciatyvos „Baltoji banga“ organizuojamuose tradiciniuose renginiuose „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“, pirmą kartą „gyvai“ dėkoja visiems sąžiningiems šalies mokesčių mokėtojams už laiku vykdomas mokestines prievoles. 
VMI nuotr.
VMI nuotr.

Įvairūs tyrimai rodo, kad šešėlinės ekonomikos dalis šalyje kelerius metus iš eilės mažėja, o VMI duomenys indikuoja, kad sąžiningų mokesčių mokėtojų skaičius nuolat auga. Praėjusiais metais į nacionalinį biudžetą įmonės ir gyventojai sumokėjo beveik 371 mln. EUR (5,5 proc.) mokesčių daugiau nei 2015 m., o pirmąjį šių metų ketvirtį į nacionalinį biudžetą gauta 14 proc. (233,7 mln. EUR) daugiau pajamų nei pernai. Reikia pažymėti, kad 2016 metais net 97,5 proc. mokesčių mokėtojų laiku teikė PVM deklaracijas, o 98 proc. gyventojų pajamų mokesčio ir 94 proc. PVM buvo sumokėta laiku, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„VMI vadovai ir darbuotojai mokesčių mokėtojams turi progų padėkoti ir tą daro nuolat, tačiau akcijos „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ metu garsiai sakome AČIŪ visiems sąžiningiems mokesčių mokėtojams: įmonių savininkams, direktoriams, darbuotojams, versliems gyventojams ir, be abejo, buhalteriams, kurių pagalbą ir bendradarbiavimą visad ypatingai vertina“, – sako laikinas VMI vadovas (viršininko pavaduotojas) Artūras Klerauskas, akcentuodamas, kad tik glaudus mokesčių mokėtojų ir administratoriaus bendradarbiavimas padeda užtikrinti augančias biudžeto pajamas. 

VMI pastebi, kad nuosekliai auga ir mokesčių mokėtojų sąmoningumas bei nepakantumas šešėlinei ekonomikai: VMI pasitikėjimo telefonu 1882 ir programėle „Pranešk“ šiemet pirmąjį ketvirtį gauta 24 proc. daugiau pranešimų nei pernai. Iš viso VMI pasitikėjimo linija nuo 2006 m. jau gauta daugiau nei 35 tūkst. pranešimų, kuriuose pateikta informacija padėjo į biudžetą grąžinti per 37 mln. EUR nesumokėtų mokesčių.

„Mokesčių administratorius vertina „Baltosios bangos“ iniciatyvos partnerio nuo pirmųjų dienų statusą. Ir nors išreikšti padėką mokėtojams VMI nereikia ieškoti pretekstų, ir VMI tą daro nuolat, tačiau ši jau šeštą kartą vykstanti akcija paskatino mus tai padaryti didesniu mastu. VMI ir jos darbuotojai sako ačiū visiems sąžiningiesiems mokesčių mokėtojams ir partneriams, kuriems svarbu, kad ekonomika šalyje būtų skaidri, o verslo santykiai ir konkurencija – sąžiningi“, – sako laikinasis VMI vadovas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...