captcha

Jūsų klausimas priimtas

S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome – rekonstrukcija

S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome remontuojamas 1130 metrų ilgio ir 50 m pločio kilimo-tūpimo takas. Tai, pasak aerodromo vadovo, pirmas žingsnis modernizuojant ilgus metus investicijų nesulaukusį objektą. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Praktiškai nuo sovietmečio nebuvo daroma nieko, tai ketvirtą dešimtmetį jau tai turim. O dabar savivaldybė mato didžiulį potencialą aerodrome“, – pasakoja S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo direktorius Vytas Skučas.

Aleksote galės kilti ir tūpti nuo mažiausių – vienviečių lėktuvų iki 20 vietų orlaivių. Keliami ambicingi tikslai – aerodromą paversti geriausiu bendrosios aviacijos aerodromu ne tik šalyje, bet ir Baltijos valstybėse. 

Tuo metu aerodrome įsikūrusios akrobatinio skraidymo sporto organizacijos „Kauno aeroklubo“ vadovo tokie užmojai nedžiugina. Pasak jo, už rezidavimą aerodrome lygiomis dalimis su verslininkais klubui pradėtas skaičiuoti nuomos mokestis, o tai gali tapti nepakeliama našta.

„Verslas, uždirbdamas pinigus, gali sau leisti susimokėti už lėktuvus. Jeigu jis įsigyja savo lėktuvą ir skraido, tai gali ir susimokėti, o mes tai naudojam valstybinius sportinius lėktuvus, kurių išlaikymui patys ieškom lėšų“, – pasakoja „Kauno aeroklubo“ vadovas Algimantas Žentelis.

„Aerodormas kainuoja – jame būti, jį prižiūrėt kainuoja. Savivaldybė finansuoja infrastuktūrą, deda pinigus, o mes tai turime sugebėti prižiūrėt ir iš rezidentų kažkiek, protingą sumą irgi imsim“, – į kritiką dėl nuomos atkerta  V. Skučas. 

Pietinėje aerodromo teritorijos dalyje planuojama vystyti komercinę aviaciją, plėtoti aviaturizmo paslaugas. Čia numatyta įkurti aviakempingą, kuro sandėlį ir kilimo-tūpimo tako apšvietimą.

Tuo metu šiaurinėje aerodromo pusėje bus atidaryta Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokykla. Taip pat bus įrengiama parašiutinio nusileidimo zona. 

S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas įkurtas 1915 metais – pirmasis Lietuvoje ir vienas seniausių aerodromų Europoje.  

Plačiau – Loretos Mačiulienės reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...