captcha

Jūsų klausimas priimtas

RRT apsisprendė: leido papildomai apmokestinti vartotojus Lietuvoje

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) priėmė sprendimą, kuriuo suteikė teisę „Bitė Lietuva“, „Tele2“ ir „Telia Lietuva“ taikyti papildomus mokesčius naujiems tarptinklinio ryšio paslaugų (angl. roaming) tarifams, visoje Europos Sąjungoje įsigaliosiantiems nuo 2017 m. birželio 15 d.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas numato, jog nuo 2017 m. birželio 15 d. panaikinami tarptinklinio ryšio užmokesčiai už tarptinklinio ryšio paslaugas Europos Sąjungoje.

Tokiu būdu būtų įgyvendintas Europos Sąjungos politikos tikslas – kad tarptinklinio ryšio paslaugos Europos Sąjungoje kainuotų tiek pat, kiek namie.

Reglamentas taip pat numato galimybę tarptinklinio ryšio paslaugų teikėjui ir toliau taikyti papildomus mokesčius, tačiau tik tuo atveju, kai mažmeninė kaina nepadengia tarptinklinio ryšio sąnaudų (įskaitant didmenines kainas, mokamas kitų šalių operatoriams).

RRT, gavusi telekomunikacijos bendrovių prašymus dėl galimybės taikyti papildomus mokesčius ir įvertinusi jų atitiktį Reglamento ir Europos Komisijos įgyvendinamųjų teisės aktų nuostatoms, patvirtino šiems paslaugų teikėjams tokią teisę.

RRT pažymi, kad Lietuvos vartotojams, įsigaliojus naujajam Reglamentui, tarptinklinio ryšio paslaugų tarifai bet kokiu atveju bus mažesni, nei taikyti iki 2017 m. birželio 15 d., nes nuo minėtos datos mažėja ir didmeniniai tarptinklinio ryšio paslaugų tarifai (pridedama lentelė žemiau), o šiuo metu vartotojams taikomas papildomas mokestis neturi viršyti didmeninių tarptinklinio ryšio kainų (taikomų tarp skirtingų ES šalių operatorių).

Lietuvos ryšių paslaugų teikėjai galės taikyti papildomus tarptinklinio ryšio mokesčius tik tokio dydžio, kiek reikės jų patiriamiems nuostoliams kompensuoti. Įvertinusi paslaugų teikėjų pateiktą informaciją ir vadovaudamasi Europos Komisijos įgyvendinamųjų teisės aktų nuostatoms, RRT nustatė, kad tokie mokesčiai turėtų būti ženkliai mažesni nei naujai įsigaliosiančios didmeninės tarptautinio tarptinklinio ryšio kainos.

Paaiškinama, kad RRT tokį sprendimą priėmė siekdama išsaugoti nacionalinius ryšio tarifus, kurie yra vieni mažiausių Europos Sąjungoje.

Galutinį sprendimą, ar taikyti ir kokius papildomus tarptinklinio ryšio paslaugų tarifus taikyti, turi priimti patys paslaugų teikėjai. Jei paslaugų teikėjai nutars pasinaudoti šia teise, vadovaujantis Reglamento nuostatomis, jie privalo aiškiai informuoti paslaugų gavėjus apie taikytinus papildomus tarptinklinio ryšio paslaugų tarifus.

DELFI iliustracija

Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriai: nuostoliai neišvengiami

Europos Sąjungoj įsigaliosiantys nauji tarptinklinio ryšio tarifai yra gera žinia Lietuvos gyventojams, tačiau mūsų šalies operatoriai jau skaičiuoja būsimus nuostolius: Lietuvoje mažmeninės mobiliojo ryšio kainos yra palyginti žemos, o penktadienį RRT paskelbtas leidimas bendrovėms „Bitė Lietuva“, „Tele2“ ir „Telia Lietuva“ taikyti papildomus mokesčius leidžia kompensuoti tik dalį galimų operatorių nuostolių.

UAB „Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims Andrius Baranauskas teigė, kad šis sprendimas leidžia padengti patiriamus nuostolius tik iš dalies.

„Jausmai dvejopi. Džiaugiamės, kad vartotojai mokės pigiau, bet liūdina, kad mes patirsime nuostolių. Europos Sąjunga nustatė, kad didmeninė kaina (kalbant apie duomenis) negali viršyti 7,7 euro/GB, ir kad mažmeninė kaina turi būti tokia pat, kaip ir namų rinkoje. Problema ta, kad Lietuvos namų rinkoje kainos mažesnės nei didmeninės. Iš esmės kiekvienas vartotojo vizitas į užsienį mums nuostolingas“, – naujienų agentūrai ELTA penktadienį sakė A. Baranauskas.

UAB „Bitė Lietuva“ vykdomasis direktorius Pranas Kuisys sako, kad tarptinklinio ryšio paslaugos vartotojams reikšmingai atpigs, tačiau RRT leistas papildomas mokestis nepadengia tiesioginių bendrovės kaštų.

„Pagal Europos Komisijos nustatytą ydingą tvarką RRT patvirtintos priemokos už tarptinklinio ryšio paslaugas nepadengs net tiesioginių operatorių kaštų.

Pastarųjų EK nesumažino arti nulio, kas būtų tikrai užtikrinę siekiamos bendros ES telekomunikacijų rinkos kūrimąsi. Tai reiškia, kad Lietuvos operatoriai verčiami patirti nuostolius iš esmės dėl to, kad užtikrina mažiausias kainas ES“, – naujienų agentūrai ELTA atsiųstame komentare rašo P. Kuisys.

„Telia Lietuva“ Privačių klientų vadovas Norbertas Žioba atsiųstame komentare rašo, kad pastarasis RRT sprendimas yra gera žinia visiems, bet ir jis netiesiogiai užsimena apie būsimus nuostolius.

„Mobiliojo ryšio vartotojams tai reiškia, kad Lietuvoje išlaikysime vieną žemiausių ryšio kainų lygį ES, o keliaudami ES šalyse klientai išleis mažiau nei dabar. Operatoriams šis sprendimas svarbus tuo, kad leis sumažinti nuostolius, kuriuos Lietuvos operatoriai patirs dėl to, kad šiandien mūsų klientų mokamos kainos yra mažesnės nei užsienio operatorių nustatytos didmeninės kainos Lietuvos operatoriams“, – sakė N. Žioba, pasak jo, dabar bendrovė ketina atlikti galutinius skaičiavimus ir artimiausiu metu pristatys parengtus pasiūlymus.

Savo ruožtu „Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims A. Baranauskas teigė, kad jo atstovaujama bendrovė dar nenusprendė, ar keisis jos vietinio ryšio kainos.

„Nedrįstame atsakyti į šį klausimą, analizuojame situaciją, kurioje dabar atsidūrėme. Ji unikali. Ne tokio sprendimo tikėjomės. Turime suskaičiuoti, kiek patirsime nuostolių ir kaip juos kompensuosime, šiandien to negalime pasakyti“, – sakė A. Baranauskas. 

Šaltinis www.delfi.lt Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...