captcha

Jūsų klausimas priimtas

Skatins Klaipėdos jaunimą susieti savo ateitį su transporto ir logistikos verslu

Bendrovė „Volvo Lietuva“ kartu su socialiniais partneriais tęsia renginių ciklą „Būk. Atrask. Pasirink“, kviečiantį 18–25 metų jaunuolius iš Alytaus, Klaipėdos, Radviliškio ir Joniškio susieti savo ateitį ir karjerą su transporto ir logistikos verslu, susipažinti su šiuolaikinių ir ateities sunkvežimių technologijomis, saugaus bei ekonomiško vairavimo principais. Įgyvendindama šį socialinės atsakomybės projektą įmonė prisijungė ir prie prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“, teigiama įmonės pranešime žiniasklaidai.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Iniciatyvai „Būk. Atrask. Pasirink“ skirti renginiai vyks Alytuje, Klaipėdoje, Radviliškyje ir Joniškyje. Gegužės 10 d. Klaipėdoje surengtas daugiausiai dalyvių pritraukęs renginys, kuriame dalyvavo daugiau nei 200 Klaipėdos valstybinėje kolegijoje studijuojančių ir Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro, atvirą jaunimo erdvę lankantys jaunuoliai.

„Mūsų tikslas – paskatinti jaunus žmones savo ateitį sieti su transporto verslu, praktiškai supažindinant juos su naujausiomis sunkvežimių technologijomis, saugiu ir ekonomišku vairavimu bei karjeros galimybėmis. Manome, kad tai ne tik sumažins nelaimingų atsitikimų skaičių kelyje, bet ir padidins jaunimo užimtumą bei motyvaciją rinktis specialybę, kuri po studijų baigimo garantuos įdomų, atsakingą ir gerai apmokamą darbą, sumažins socialinę atskirtį. Savo projektą pasirinkome įgyvendinti ne tik stambiame transporto ir logistikos verslo centre – Klaipėdoje, bet ir mažesniuose Lietuvos miestuose: Alytuje, Radviliškyje, Joniškyje“, – sakė „Volvo Lietuva“ rinkodaros vadovas Laurynas Bričkus.

Gegužės mėnesį vyksiančiose socialinės iniciatyvos „Būk. Atrask. Pasirink“ renginiuose visoje Lietuvoje dalyvaus iki 350 jaunuolių, kurie turės galimybę ne tik teoriškai susipažinti su naujausiomis sunkvežimių technologijomis bei teoriniais saugaus ir ekonomiško vairavimo patarimais, bet ir praktiškai išbandyti savo jėgas taupaus vairavimo simuliatoriuje.

„Tiek mūsų verslo, tiek ir visos Lietuvos ateitį galime sieti tik su jaunimu, todėl mielai prisijungėme prie šios iniciatyvos, juo labiau, kad ir šiandien mūsų kompanijoje dirba nemažai Klaipėdos valstybinės kolegijos absolventų,- sakė vienos iš didžiausių Klaipėdoje veikiančių vežėjų sunkvežimiais – A. Griciaus autotransporto įmonės personalo ir inovacijų projektų vadovas Martynas Bukauskis. – Visuomet stengiamės patys ugdyti savo darbuotojus nuo pat pradžių, tad pradėję karjerą paprastais vairuotojais ar vadybininkų asistentais, jaunuoliai mokosi iš patyrusių kolegų ir sėkmingai daro karjerą įmonėje. Šiandien, kai daugelis vežėjų darbuotojų trūkumą kompensuoja samdydami vairuotojus iš užsienio, mes stengiamės įdėti daugiau darbo kurdami pažangesnes vadybos, motyvacijos sistemas, kurti pasitikėjimu grįstus santykius. Todėl mūsų įmonėje darbuotojų iš užsienio gerokai mažiau nei kitur: ne daugiau nei 10%, o jaunuoliams galime drąsiai teigti, kad šiame sektoriuje tikrai galima kurti sėkmingą karjerą ir siekti ambicingų tikslų”.

Anot iniciatyvoje dalyvaujančios Nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidiumo nario ir socialinių reikalų komiteto pirmininko Artūro Telmento, transporto sektorius yra viena iš reikšmingiausiai prie ekonomikos augimo prisidedančių ūkio sričių, kurioje sukuriama per 12% bendrojo vidaus produkto, iš kurių daugiau nei pusė – net 7% tenka vežėjams kelių transportu. Transporto ir logistikos sektorius yra vienas iš didžiausių darbdavių: jame dirba iki 109 tūkst. darbuotojų, o vien praėjusiais metais buvo sukurta net 7 000 naujų darbo vietų.

„Darbuotojų trūkumas ir toliau yra opi transporto sektoriaus problema. Asociacija „Linava“ įvairiais būdais bando ją spręsti. Vienas jų – pritraukti jaunimą į šį sektorių. Čia yra ne tik geros karjeros perspektyvos, bet ir didesni nei šalies vidurkis atlyginimai. Tai tarsi emigracijos stabdis, kuris leidžia dirbti įdomų, atsakingą ir gerai atlyginamą darbą“, – teigia A. Telmentas.

Į projektą kviečiami ir socialiai neįsitraukę jaunuoliai iš Atvirų jaunimo erdvių. Pasak Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro, Atvirų jaunimo erdvių vedėja Violetos Jokubynaitės centre lankosi 14–29 metų jaunimas iš visos Klaipėdos.

Nors svarbiausias atvirų jaunimo erdvių tikslas yra sudaryti sąlygas socialinėje aplinkoje, moksle ar darbo rinkoje savęs nerandantiems jaunuoliams saugiai ir prasmingai leisti laisvalaikį, V. Jokubynaitė teigia, kad padėti jiems adaptuotis darbo rinkoje, pamatyti naujas karjeros galimybes yra labai svarbi.

„Stengiamės jaunuoliams padėti susirasti bent laikiną darbą vasarą ir tai parodo, kad jiems tai labai svarbu. Į „Volvo“ iniciatyva organizuojamą renginį mūsų centro lankytojai vaikinai registravosi noriai ir tikimės, kad tai išties bent kai kuriems iš jų taps reikšmingu posūkiu jų gyvenime. Apskritai, šiems jaunuoliams labiau už viską reikalingas geras pavyzdys, sėkmės istorijos: jos įkvepia patiems imtis iniciatyvos ir pasitarnauja kaip geriausia socialinės atskirties prevencija“, – sakė V. Jokubynaitė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...