captcha

Jūsų klausimas priimtas

Elektrą gaminti pradėjo rezervinis Elektrėnų kombinuoto ciklo blokas

Trečiadienio rytą į tinklą įjungtas galingiausias Lietuvoje dujinis elektros energijos generatorius – Elektrėnų kombinuoto ciklo blokas. Šio įrenginio pagalbos prireikė daugiausiai dėl šaltų pavasario orų bei planinių elektrinių remontų aplinkinėse šalyse, rašoma pranešime spaudai. 
Pranešimo spaudai autorių nuotr.
Pranešimo spaudai autorių nuotr.

„Nord Pool“ biržos Lietuvos kainų zonoje trečiadienį susiformavusi elektros energijos kaina siekia 36,81 Eur/MWh, Skandinavijos šalyse kaina – keliais centais aukštesnė. Visą praėjusią savaitę elektros energijos kaina ir Lietuvoje, ir aplinkinėse šalyse nesiekė ne trisdešimties eurų (Lietuvos kainų zonos vidurkis – 29,31 Eur/MWh), o kilti pradėjo tik antradienį, kai tikrove tapo sinoptikų prognozuotas stiprus oro atšalimas.

Kol kas suplanuota, kad „Lietuvos energijos gamybos“ valdomas kombinuoto ciklo blokas veiks iki pirmos nakties valandos vidutine 334 MW galia. Vis dėlto dėl šaltų orų šiek tiek padidėjęs elektros energijos poreikis ir dėl remonto darbų bei gamtos sąlygų sumažėjusios kai kurių kitų gamintojų galimybės leidžia daryti prielaidą, kad šis įrenginys ir artimiausiomis dienomis galės veikti konkurencingai bei prisidėti prie kainos mažinimo užtikrinant nenutrūkstamą elektros energijos tiekimą.

Praėjusią savaitę vidutinė oro temperatūra siekė kiek daugiau negu 10 laipsnių, pirmosiomis šios savaitės dienomis – jau tik apie 5 laipsnius. Palyginimui, praėjusiais metais pirmojo gegužės dešimtadienio vidutinė temperatūra buvo net 6 laipsniais aukštesnė nei šiemet ir siekė beveik 15 laipsnių. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad arktiniai orai nesitrauks ir artimiausiomis paromis: temperatūra kai kur gali nukristi ir iki 5 laipsnių šalčio, pasitaikys sniego.

Daugelyje miestų šildymo sezonas jau pabaigtas, tad atšalus orams gyventojai daugiau savarankiškai šildosi elektriniais šildytuvais. Panašūs elektros energijos vartojimą skatinantys orai kol kas laikosi ir aplinkinėse šalyse, o vėjo elektrinių gamyba Skandinavijoje vis dar išlieka sąlyginai maža, dėl mažesnio vandens kiekio taip pat mažėja ir hidroelektrinių gamyba. Taigi, įvertinant visas šias aplinkybes, tikėtina, kad elektros kaina biržoje ir artimiausiomis dienomis išsilaikys gana aukšta. 

Be to, kainas kiek kilti greičiausiai paskatins ir tai, kad trečiadienį pradedamas vieno iš Suomijos Olkiluoto 2 atominės elektrinės blokų remontas, o sekmadienį remontui planuojama stabdyti ir Kaliningrado TEC.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...