captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seimo pirmininkas: PVM lengvatos šildymui klausimas išspręstas

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia, kad pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos centralizuotai tiekiamai šilumai ir karštam vandeniui klausimas iš esmės išspręstas, antradienį Seimui atmetus siūlymą dar trejiems metams, iki 2020 m. birželio 1 d., pratęsti 9 proc. PVM lengvatą.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Šiuo metu klausimas išspręstas, ir turėtume galvoti, kad dabar siūlant lengvatą reikia siūlyti su finansavimo šaltiniu. Manau, kad, išplėtus kompensacijas už šildymą gaunančių žmonių ratą, visiškai teisinga, kad remiami patys silpniausi žmonės. Bandoma eskaluoti, kad daugiau vargšų atsiras, tai tiesiog daugiau remiamų ir teisingai remiamų žmonių atsiras“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė V. Pranckietis.

Prieš savaitę Seimo pirmininkas pasisakė už PVM lengvatos šildymui pratęsimą, bet trečiadienį jis teigė, kad vyriausybės argumentai įtikinami. Kartu V. Pranckietis pastebėjo, kad bus kompensuojama didesnė išlaidų šildymui dalis, t. y. viršijanti 15 proc. skirtumo tarp asmens pajamų ir valstybės remiamų pajamų dydžio (dabar riba yra 20 proc.). 

„Vyriausybė atnešė labai konkrečių skaičių ir su pagrindimu, tam ir yra parlamentas, kad diskutuotume. 15 proc. ir tada gauni kompensaciją. Išsiplės tas ratas, bet ne tiek daug, nebus toks išpūstas, kaip kad gąsdinami žmones, neva išsirikiuos į eiles“, – sakė V. Pranckietis. 

Kaip ELTA jau skelbė, Seimas antradienį nepritarė konservatoriaus Mykolo Majausko pateiktai Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisai, kuria norėta pratęsti PVM lengvatą šildymui dar trejiems metams. Projekto autorius M. Majauskas apgailestavo, esą Seimas pareiškė aiškią valią didinti šilumos kainą gyventojams. Konservatorių skaičiavimais, tai palies apie 700 tūkstančių gyventojų. PVM lengvatos šalininkai teigė, kad žymiai padidės socialinės paramos gavėjų sąrašas.

Šiuo metu galiojančiame įstatyme numatyta PVM lengvata šildymui nustoja galioti 2017 m. birželio 1 d. 

Seimas antradienį po svarstymo pritarė Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisoms, kurios reglamentuoja kompensacijų gavimo tvarką. Tam, kad įstatymo pataisos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...