captcha

Jūsų klausimas priimtas

Elektra rinkoje pigo penktadaliu

Praėjusią savaitę, gegužės 1–7 d., „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje vidutinė elektros kaina pigo beveik penktadaliu, lyginant su ankstesne savaite.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Kaip skelbia Lietuvos elektros perdavimo sistemų operatorius AB „Litgrid“, vidutinė elektros kaina siekė 29,31 euro už megavatvalandę (EUR/MWh). „Nord Pool“ sistemos kaina taip pat smuktelėjo apie 11 proc. iki 29,49 EUR/MWh. Vidutinės paros kainos Lietuvos, Latvijos ir Estijos prekybos zonose kas dieną buvo tokios pat, o trečiadienį – net ir vos mažesnės nei Švedijoje ir Suomijoje. 

Per praėjusią savaitę Lietuvoje importuota 83 proc. suvartotos elektros. Beveik pusė, 48 proc. – iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 15 proc. – iš Švedijos, o 37 proc. elektros iš trečiųjų šalių. Šylantys orai ženkliai sumažino elektros poreikį Šiaurės Europoje. Nedarbo diena gegužės 1-ąją ir Latvijos nepriklausomybės atkūrimo šventė gegužės 4 d. sumažino elektros poreikį Baltijos šalyse apie 7 proc.  Suomijoje gegužės 4 d. į tinklą įjungtas Olkiluoto atominės elektrinės blokas, elektros pasiūlą didino ir 15 proc. išaugusi hidroelektrinių gamyba. Ženkliai smuko šiluminių elektrinių gamyba Lietuvoje, o bendrai Baltijos šalyse šiluminių elektrinių gamyba sumažėjo ketvirtadaliu. 

Gegužės 1–7 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 37 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 1 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 22 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 44 proc., o Lietuvos kryptimi – 37 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 30 proc., elektros srautas Švedijos kryptimi buvo 13 proc.

Kaip skelbta „Nord Pool” informacinėje sistemoje, nuo gegužės 14 d. planiniam remontui atjungiamas Kaliningrado šiluminės elektrinės vienas blokas, nuo birželio 3 d. planiniams priežiūros darbams bus atjungta „NordBalt“ jungtis. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...