Verslas

2017.05.05 17:53

Didieji JAV investiciniai bankai po „Brexit“ iš Londono darbo vietas planuoja kelti į Frankfurtą

ELTA2017.05.05 17:53

Penki didžiausi JAV investiciniai bankai po „Brexit“ turėtų perkelti šimtus darbuotojų iš Londono į Frankfurtą bei sustiprinti Vokietijos poziciją pasaulinėje finansų rinkoje, „Reuters“ teigė Frankfurto finansų centro „Frankfurt Main Finance“ vadovas Huebertus Vaethas.

Nuo pat „Brexit“ balsavimo praėjusių metų birželį bankus į Frankfurtą raginęs keltis H. Vaethas tikino, kad „ženkli dalis“ darbo vietų iš Londono bus perkelta būtent į Vokietijos miestą.

„JP Morgan“, „Morgan Stanley“, „Goldman Sachs“, „Citigroup“ ir „Bank of America“ atveju, iki „Brexit“ iš viso į Frankfurtą bus perkelta daugiau nei tūkstantis darbo vietų“, – kalbėjo jis.

Dėl naujų darbo vietų bankininkystės sektoriuje su Frankfurtu taip pat kovoja tokie miestai kaip Dublinas, Paryžius ar Liuksemburgas.

Frankfurtas kaip savo kozirį pateikia patogią miesto lokaciją bei stipriausią ekonomiką Europoje. H. Vatas pripažįsta, kad Dublinas gali privilioti daugiau darbuotojų nei Frankfurtas, bet tikina, jog į Dubliną bankai kels mažiau svarbias operacijas.

Tačiau kai kurie bankai vis dar nepriėmė galutinių sprendimų. Pavyzdžiui, „Citigroup“ teigė dėl planų po „Brexit“ nuspręsiantys iki šių metų birželio pabaigos.