captcha

Jūsų klausimas priimtas

160 tūkst. žmonių Lietuvoje negauna „minimumo“

199,63 Eur – toks vidutinis darbo užmokestis „ant popieriaus“ yra privačiame sektoriuje dirbančių žmonių, kurie uždirba mažiau nei minimalią mėnesinę algą (MMA). Mažesnius nei MMA darbo užmokesčius kovo mėnesį gavo 160 tūkst. asmenų – kas dešimtas pagal darbo sutartį dirbantis žmogus, skelbia „Sodra“.
„Sodros“ nuotr.
„Sodros“ nuotr.

Per metus uždirbamos pajamos yra svarbios ne tik kaupiamam stažui, bet ir skaičiuojant žmogui priklausančias išmokas. Ligos, motinystės, tėvystės, nedarbo išmokos tiesiogiai priklauso nuo oficialaus darbo užmokesčio ir mokamos nuo tos sumos, nuo kurios sumokamos įmokos.

Taigi, jei asmuo darbo užmokesčio gauna, pavyzdžiui 200 eurų „ant popieriaus“, jo ligos išmoka būtų 18 eurų (sergant 5 dienas, iš kurių „Sodra“ apmoka 3 dienas), motinystės išmoka – 200 eurų, vaiko priežiūros išmoka vaiką auginant dvejus metus – 156 eurai per mėnesį „ant popieriaus“.

„Sodra“ pataria: jei oficialiai apskaitoma tik dalis jūsų darbo laiko ir dėl to jums mokama mažiau nei MMA, pasikalbėkite su savo darbdaviu, pačia „Sodra“, Valstybine mokesčių inspekcija ar Valstybinė darbo inspekcija.  

Savivaldybių, kuriose daugiau nei 18 proc. žmonių uždirba mažiau nei MMA per mėnesį ir vidutinio darbo užmokesčio toje savivaldybėje 2016 metais duomenų žemėlapis

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...