captcha

Jūsų klausimas priimtas

Atidaryta gamykla, kombinuotas pakuotes versianti ekologiškomis plokštėmis

Švenčionių rajone, Pabradėje, įsikūrusi gamykla perdirbs tetrapakų ir kitų kombinuotų pakuočių atliekas, iš kurių gamins ekologiškas, namų statybai tinkančias plokštes. Didžiąją jų dalį ketinama eksportuoti, teigiama pranešime spaudai.
Įmonės nuotr.
Įmonės nuotr.

Gamyklą įrengusios bendrovės „Polymer Recycling“ vadovo Dainiaus Sakalausko teigimu, kitais metais, įsibėgėjus gamybos procesams, planuojama per metus perdirbti iki 3 tūkst. tonų kombinuotos pakuotės ir kitų panašios sudėties atliekų, o vėliau tose pačiose patalpose įdiegti ir antrą liniją.

Mėgstami vienkartiniai kavos puodeliai, popieriniai maišeliai su permatomu plastikiniu langeliu, skirti parduotuvėje susipakuoti duonai ar bandelėms, bei visiems puikiai žinomi tetrapakai, į kuriuos pilamos sultys ar pieno produktai, – visa tai yra kombinuotos pakuotės, kurios gamykloje virs į statybines plokštes. Planuojama, kad kol kas iš perdirbtų kombinuotų pakuočių pagamintos plokštės daugiausia keliaus į Vokietijos bei Skandinavijos rinkas, tačiau esant susidomėjimui ir poreikiui, bus svarstoma apie galimybę plokštes pardavinėti ir Lietuvoje.

D. Sakalausko teigimu, iš panašių plokščių, kurios be to, kad yra ekologiškos, dar ir slopina garsą bei stabdo ugnį, yra ypač tvirtos, naudojamos statybų rinkoje: „Lengvų konstrukcijų pastatai jau kurį laiką kopia į populiarumo viršūnes, tad plokštės, iš ko jos bebūtų pagamintos, dažnai yra prioritetinis statytojų pasirinkimas. Štai, pavyzdžiui, Japonijoje jau prieš 8-erius metus iš plokščių pastatytam namui buvo daryta stipriausia įmanoma žemės drebėjimo simuliacija, įrodžiusi, kad lengvų konstrukcijų namai gali būti tvirtesni, nei lietuvių taip vis dar mylimas mūras.“

„Nors daugiausia kombinuotų pakuočių atliekų Lietuvoje susidaro būtent iš tetrapakų, įsivaizduokite, kaip šauniai galėtų atrodyti greitojo maisto užkandinė ar kavą išsinešti siūlanti kavinė, kurios sienos būtų iš jų pačių panaudotų ir perdirbtų kavos puodelių. Esu tikras, kad laikui bėgant filosofiją „iš seno į naują“, kuria vadovaujamės savo veikloje, perims ir kiti, kadangi ji puikiai atspindi visame pasaulyje diegiamos žiedinės ekonomikos principus“, – sako D. Sakalauskas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...