Verslas

2017.04.30 12:12

Buvęs JK verslo sekretorius įspėjo dėl galimos ekonominės krizės po „Brexit“

Indrė Urbaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.04.30 12:12

Buvęs Jungtinės Karalystės verslo sekretorius sako, kad „Brexit“ šaliai gali sukelti didesnę ekonominę krizę nei 2008-ųjų recesija. Tai liberaldemokratas Vince`as Cable`as pareiškė šeštadienį 27 Europos Sąjungos šalių lyderiams priėmus derybų dėl britų išstojimo gaires.

V. Cable`as teigia, kad jei šalies vadovė Theresa May pasirinks vadinamojo „kieto Brexit“ sprendimą, Jungtinę Karalystę gali ištikti gili recesija. Jo teigimu, tokiu atveju didėtų nedarbo rodikliai, infliacija bei mažėtų vartotojų pasitikėjimas.

Apžvalgininkai teigia, kad libdemų partijos kandidatas, tokiais pasisakymais nori užsitikrinti rinkėjų palaikymą prieš artėjančius rinkimus.

Tuo metu Europos Sąjungos šalių lyderiams pritarus derybų gairėms, Jungtinės Karalystės „Brexit“ sekretorius teigia, kad abi pusės sutaria ir nori, kad derybos būtų vykdomas gera valia, siekiant abipusės naudos.

Tačiau tuo pačiu priduria, kad pokalbiai bus sudėtingi, o kai kurie klausimai gali būti konfliktiniai. Manoma, kad oficialiai derybų procesas prasidės po birželį Jungtinėje Karalystėje vyksiančių išankstinių rinkimų.