captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniaus savivaldybė dėl „Irdaivos“, „MG Baltic“ ir „Icor“ kreipiasi į teisėsaugą

Sostinės savivaldybė užsimena abejojanti, ar skaidriai daugiau nei 20 mln. eurų vertame Lazdynų baseino rekonstrukcijos konkurse pirmauja margas įmonių konsorciumas, su teisėsaugos purtoma „Irdaiva“ priešakyje.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Kaip jau skelbta, „Irdaivos“ ir keturių jos partnerių pasiūlymas veikiausiai laimės Lazdynų baseino rekonstrukcijos konkursą su 21,79 mln. eurų pasiūlymu. Po vokų atplėšimo procedūros paaiškėjo, kad pigesnių pasiūlymų konkurse nėra. „Irdaivos“ partneriai – sostinę valdančius liberalus korupcijos skandale skandinančio koncerno „MG Baltic“ įmonė „Mitnija“, Artūrui Zuokui „abonento“ pravardę prilipinusio koncerno „Icor“ įmonė „Axis Industries“ bei dar dvi bendrovės – „HSC Baltic“ bei „Montuotojas“.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) šiuo metu purto „Irdaivą“. FNTT įtaria, kad bendrovė dalyvavo organizuojant fiktyvius viešuosius pirkimus, susitardama su kitais konkursų dalyviais. Būtent dėl šių priežasčių Vilniaus savivaldybė nutarė kreiptis į teisėsaugą. Kol negaus teisėsaugos institucijų atsakymų, savivaldybė sutarties su laimėtojais nepasirašinės – ne tik šiame, bet ir mažojo baseino statybų konkurse, kur „Irdaivai“ taip pat pavyko pranokti visus konkurentus.

„Siekdama visiško skaidrumo, prieš pasirašydama sutartis su abiejų konkursų laimėtojais, savivaldybė pirmiausiai papildomai kreipsis į FNTT ir STT, prašydama pateikti informaciją, ar konkursų laimėtojai nefigūruoja tyrimuose, susijusiuose su viešaisiais pirkimais. Savivaldybė į šias institucijas kreipsis siekdama įsitikinti, kad nekils rizika, jog dėl institucijų vykdomų tyrimų baseino darbai gali likti neįgyvendinti ar vėluoti“, – 15min teigė Vilniaus mero patarėjas Aleksandras Zubriakovas.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...