captcha

Jūsų klausimas priimtas

Metaliniuose sieteliuose – per dideli geležies kiekiai

Iš rinkos surenkami nesaugūs čekiški metaliniai košimo ir kiniški arbatos sieteliai dėl jų į maistą išskiriamų per didelių geležies kiekių, informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.
VMVT nuotr.
VMVT nuotr.

Vykdant valstybinę medžiagų ir gaminių, skirtų liestis su maistu, kontrolę, prekybos įmonėje buvo atrinkti nerūdijančio plieno gaminių pavyzdžiai ištirti laboratorijoje. Atlikus tyrimus, nustatyta, kad metaliniai sieteliai (14 cm skersmens, b. k. 859400506732) į maistą išsiskiria 11,2 mg/l, o arbatos sieteliai (b. k. 590758881119) – 0,74 mg/l geležies. Tai 37,3 ir 2,5 karto viršija didžiausius Lietuvos higienos normoje nustatytus leistinus šios medžiagos migracijos kiekius.

Į Lietuvą šiuos gaminius įvežė UAB „Gerduva“. Sietelių biriems produktams tiekėjas – „U.T.C.“, Čekija, arbatos sietelių – „Hanipol FH“, Lenkija, gamintojas – „Jiamei Daily Necessity Ceramics“, Kinija. 

Prekyba nesaugiais gaminiais sustabdyta, tiekėjams nurodyta juos surinkti iš rinkos – iš UAB „Gerduva“ firminių parduotuvių. Kituose prekybos tinkluose šios prekės nebuvo išplatintos. 

Vartotojai, įsigiję nesaugių kiniškų sietelių, gali juos grąžinti prekybininkams ir atgauti sumokėtus pinigus.

Geležis – žmogui būtinas mikroelementas, kurio yra ir daugelyje maisto produktų, tačiau per dideli kiekiai neigiamai veikia žmogaus virškinimo sistemą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...