captcha

Jūsų klausimas priimtas

A. Sekmokas atsistatydina iš Vilniaus šilumos tinklų stebėtojų tarybos

Vilniaus savivaldybės tarybai antradienį pritarus Vilniaus trečiosios termofikacinės elektrinės (TEC-3) perleidimui energetikos grupei „Lietuvos energija“ , bendrovės Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) stebėtojų tarybos pirmininkas, buvęs energetikos ministras konservatorius Arvydas Sekmokas pareiškė atsistatydinantis iš pareigų.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Kadangi svarstant tokį klausimą, kaip bendradarbiavimo sutartis, buvo apeita Vilniaus šilumos tinklų stebėtojų taryba, aš nematau prasmės joje likti – atsistatydinu“, – tarybos posėdyje pareiškė A. Sekmokas.

Jis tvirtino, kad galutinis susitarimas dėl TEC-3 perleidimo vertės kelia abejonių.

„Ar trečios termofikacinės elektrinės vertinimas nekelia abejonių dėl jos vertės ir ar nėra reikšmingų aplinkybių, į kurias vertinime reikėtų atsižvelgti? Man regis, tokių aplinkybių yra. Ar priimtina, kad Vilniaus šilumos tinklų stebėtojų taryboje bendradarbiavimo sutartis kaip labai svarbi sutartis nebuvo svarstoma“, – tvirtino A. Sekmokas.

Antradienį Vilniaus taryba patvirtino bendradarbiavimo sutartį tarp savivaldybės, VŠT ir „Lietuvos energijos“ – pagal ją pastaroji iki spalio 1 dienos už 9,935 mln. eurų perims TEC-3, o Europos Komisijai ir kitoms institucijoms leidus, VŠT galės įsigyti iki 5 proc. šiuo metu „Lietuvos energijos“ vystomos 328 mln. eurų vertės Vilniaus kogeneracinės jėgainės akcijų.

A. Sekmokas anksčiau BNS teigė, jog nepriklausomi vertintojai iš „Deloitte“ TEC-3 įvertino apie 6,8 mln. eurų, tačiau įskaičiavus jos naudą ateityje, elektrinei užtikrinant tretinį elektros rezervą bei įgalinant pigiau prie tinklų prijungti „Lietuvos energijos“ statomą kogeneracinę jėgainę, jos vertė galėtų siekti 12–19 mln. eurų.

Tarybos posėdyje antradienį VŠT vadovas Mantas Burokas sakė, kad TEC-3 buvo vertinama, atsižvelgiant į būsimas naudas „Lietuvos energijai“.

Pokalbiai dėl TEC-3 perėmimo vyko nuo 2015-ųjų rudens. Iš pradžių planuota, kad Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) elektrinę iš „Vilniaus energijos“ perims iki 2016-ųjų pradžios, tačiau nepavyko sutarti dėl jos perdavimo „Lietuvos energijai“.

„Vilniaus energija“ 2016-ųjų sausį sustabdė jėgainės veiklą, motyvuodama, kad ji yra nuostolinga, nes buvo panaikintos viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) kvotos termofikacinėms elektrinėms.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...